چهارشنبه 29 اسفند 1397
گزارش مدون ایمپلنت 1 مورخ 28اردیبهشت ماه 97

گزارش مدون ایمپلنت 1 مورخ 28اردیبهشت ماه 97

گزارش مدون ایمپلنت 1 مورخ 28اردیبهشت ماه 97
به نام خدا
 
انجمن دندانپزشکان عمومی ایران
برگزاری بازآموزی های جدید دندانپزشکی
ایمپلنت1  جمعه صبح 1397/02/28

 
کلاس مدون ایمپلنت ۱ در روز جمعه‌ ۲۸ اردیبهشت‌ماه ۹۷ در محل انجمن دندان‌پزشکان عمومی ایران برگزار شد. هدف از این کلاس، آموزش مبانی ایمپلنت شامل تاریخچه و ترمینولوژی، معرفی اجزای جراحی و پروتزی ایمپلنت، طرح درمان و انتخاب بیمار برای انجام جراحی‌های ایمپلنت در قالب یک بازآموزی بود.
اولین مبحث توسط متخصص شناخته‌شده‌ی پریودونتولوژی سرکار خانم دکتر مهرنوش سبزقبایی با عنوان «تاریخچه‌ی ایمپلنت‌های دندانی» شامل معرفی اولین تجربه‌ی ایمپلنت‌گذاری که در حدود ۲۰۰۰ سال پیش توسط مصری‌ها و چینی‌ها انجام شده بود و تکامل ایمپلنت‌ها به صورت ایمپلنت‌های امروزی ارائه شد.
تعریف ایمپلنت، استئواینتگریشن و عوامل مؤثر در آن از لحاظ کلینیکی و میکروسکوپی شرح داده شد. ایشان علاوه بر توضیح ترمینولوژی، با توزیع نمونه‌های مختلف اجزای ایمپلنت بین شرکت‌کننده‌ها، امکان آشنایی و آموزش ملموس‌تری را برای آنها فراهم کردند.


 
پس از ایشان، سخنران دوم سرکار خانم دکتر نازیلا نجاری، متخصص توا‌مند پروتزهای دندانی، در مورد انواع فیکسچرها و نوع کانکشن‌ها، انواع لوازم و ابزارهای جراحی، معرفی اجزای پروتزی ایمپلنت و قالب‌گیری‌ها، انواع اباتمنت‌ها، ایمپرشن کوپینگ، آنالوگ و سایر قطعات پروتزی را با توضیح کاربرد آنها به صورت جامع شرح دادند. ایشان در مورد شناخت انواع پروتزهای متکی بر ایمپلنت، ثابت یا متحرک، سمان کننده یا پیچ شونده و اندیکاسیون آنها مطالب مشروحی ارائه کردند.


 
دبیر مدون ایمپلنت ۱، جناب آقای دکتر محمدرضا ابریشمی، متخصص پیش‌کسوت پریودونتولوژی در مورد ارزیابی شرایط عمومی و سیستمیک بیمار و عوامل ریسک در جراحی‌های ایمپلنت و تأثیر انتخاب اصولی بیمار در پیش‌آگهی و درنتیجه موفقیت بلندمدت ایمپلنت را به طول کامل شرح دادند.
در ساعت پایانی، جلسه‌ی پرسش و پاسخ برگزار و با استقبال حاضران روبه‌رو شد.


سپاس بیکران را تقدیم استادان توا‌مندمان می‌کنم که با تعهد و تسلط علمی بایسته، دانش و وقت خود را در اختیار برنامه‌های بازآموزی انجمن دندان‌پزشکان عمومی ایران قرار دادند.

 
 
 
 

 
   1397/2/29 14:54


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* مطلب پیشنهادی :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
اطلاع رسانی دندانپزشکی


خبرنامه الکترونیک
درج لینک ما