جمعه 14 بهمن 1401
دوره جامع اکلوژن
چرا دوره یکصد ساعته اکلوژن؟ در هر زمینه تخصصی رشته‌هایی هستند که به عنوان رشته‌های مادر نامیده می‌شوند. مثلا در ورزش، رشته دو میدانی و دویدن از رشته‌های مادر ورزش می‌باشد. در اکثر ورزش‌ها دویدن، قبل یا بعد از ورزش اصلی‌ از اصول کار می‌باشد. دویدن یا راه رفتن به تنهایی‌ برای حفظ و ایجاد سلامتی‌ هم توصیه می‌شود. اما در دندانپزشکی‌ شاید اگر بتوان مقایسه‌ای با این مساله انجام داد، باید گفت که علم اکلوژن همانند دویدن در ورزش است. کمتر رشته‌ای‌ در دندانپزشکی‌ می‌توان یافت که در ابتدا، میان یا انتهای درمان با اکلوژن سرو کار نداشته باشد. گستردگی مباحث اکلوژن آنچنان در علم دندانپزشکی‌ رسوخ کرده است که می‌توان گفت بدون دانش و رعایت اصول اکلوژن اکثر درمان‌ها و معاینات دندانپزشکی‌ ناقص هستند .
  • اولین دوره جامع اکلوژن
    اولین دوره جامع اکلوژن انجمن دندانپزشکان عمومی ایران یکی از مهمترین و حساس‌ترین همایش‌های دندانپزشکی را نیز در زمینه اکلوژن و TMD طراحی، تدوین و اجرا کرده است.بزرگترین هنر انجمن دندانپزشکان عمومی ایران، توانایی بهره‌مندی از مشارکت داوطلبانه و فعالانه اساتید، سخنوران و معلمان دلسوز میهن‌مان در دندانپزشکی می‌باشد. این همکاری و حضور موثر با بررسی به موقع و هماهنگی جلسات متعدد، نظرات و پیشنهادات همکاران متخصص را جمع‌آوری و پس از بحث و تبادل نظر، به نتایج مشترک دست می‌یابد. ماحصل اینگونه جمع‌بندی‌های خلاقانه برگزاری کنگره‌ها، همایش‌ها، دوره‌های جامع، کارگاه‌ها و ... بوده است.  مشاهده ادامه
  • دومین دوره جامع اکلوژن
    دومین دوره جامع اکلوژن همه انجمن‌ها و دانشکده‌ها و مراکز آموزش علمی مجاز می‌توانند از چنین امکان عظیمی استفاده کنند.هنگامی که برای همایش اکلوژن در سال ۸۷ تدارک برگزاری بصورت بحث‌های میدانی صورت گرفت، اغلب این دیدگاه مطرح می‌شد که در اکلوژن نمی‌توان همایش دو یا سه روزه برگزار کرد؛ اما ما توانستیم سه همایش اکلوژن سه روزه (همایش اول در تاریخ ۱۲-۱۱ مهرماه ۱۳۸۷، همایش دوم در تاریخ ۱۳-۱۱ دی ماه ۱۳۸۷ ، همایش سوم در تاریخ ۱۶-۱۴ مهر ماه ۱۳۸۹ تهران- هتل المپیک) را برگزار کنیم.در این میان یک دوره عملی درمان مشکلات TMD نیز بطور عملی زنده روی بیمار با حضور شرکت کنندگان به مدت ۶ ماه توسط همکار ارجمند جناب آقای دکتر مجید نوحی در انجمن برگزار شد، که از موفقیت شایان تحسینی برخوردار بود و دست آورد‌های آن در این دوره جامع قطعا مورد استفاده قرار خواهد گرفت.  مشاهده ادامهنام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* مطلب پیشنهادی :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
5.5/10 (تعداد آرا 75 نفر )

Curl error: Could not resolve host: pipes.yahoo.com; Unknown error
خبرنامه الکترونیک
درج لینک ما