سه شنبه 24 تیر 1399

برگزاری هفته اول از 21مین دوره جامع ایمپلنت

برگزاری هفته اول از 21 مین دوره جامع ایمپلنت انجمـن دندانپـزشـکان عمـومی ایـران
5 و مهـرمـاه 1398

 ایمپلنت دندانی توسط اینگوار برنمارک معروف سوئدی که در حال مطالعه برروی تکنولوژی ترميم استخوان هاي فک بعد از شکستگي ها بود، او در اين مطالعات، از قطعات فلز تيتانيوم استفاده کرد و با پيچ کردن آنها به استخوانها منتظر ترميم استخوان مانده بود. با ترميم استخوان ها،‌هنگامي که « برنمارک » تصميم گرفت قطعات کمکي تيتانيوم را از استخوان جدا کند در کمال تعجب دريافت که تيتانيوم به استخوان پيوند خورده است. اين کشف«برنمارک » را به سوي ساخت ايمپلنت هاي دنداني راهنمايي کرد و در سال ۱۹۶۵ اولين ايمپلنت دنداني ساخته شد.
 این امر باعث شد خدمات زیادی در عرصه بی دندانی به بیماران صورت گیرد و جایگزین دندان های از دست رفته گردد.
هفته اول از بیست و یکمین دوره جامع ایمپلنت در روزهای پنجشنبه و جمعه چهارم و پنجم مهرماه 1398 توسط آقای دکتر مهدی صدفی، متخصص پروتز و دارای فلوشیپ دندانی آغاز گردید. ایشان در ابتدا در مورد تاریخچه و کاربرد ایمپلنت، خصوصیات میکروسکوبیک و ماکروسکوبیک، اجزای ایمپلنت و سپس توسط عکس و اسلاید طرح درمان های پروتزی مبتنی بر ایمپلنت دندانی ثابت، اندیکاسیون و کنتراندیکاسیون، چگونگی اتصال پروتز به فیکسچر از نوع سمان شونده و پیچ شونده را آموزش دادند.
دکتر مهدی صدفی از مدرسین مسلط، فعال و آتیه دار و علاقمند به آموزش و نوآوری های کارساز در ایمپلنت دندانپزشکی هستند.
در این کلاس پس از آموزش های یکروزه از طریق سیستم ARS شرکت کنندگان به سوالات طراحی شده توسط استاد از طریق روش دیجیتالی پاسخ دادند تا بدین طریق ارزیابی حین تدریس از میزان یادگیری شرکت کنندگان و رفع مشکلات آنها صورت گیرد. این روش جدید در آموزش هست که هر دوروز از طریق طراحی سوالات و پاسخ دهی دیجیتال فراهم گردید تا موفقیت آموزش را هر چه بیشتر قطعی می کند. 

   1398/7/8 15:07


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* مطلب پیشنهادی :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
اطلاع رسانی دندانپزشکی


خبرنامه الکترونیک
درج لینک ما