چهارشنبه 27 شهریور 1398

جلسه کادر اجرایی و تحریریه انجمن دندانپزشکان عمومی ایران

جلسه کادر اجرایی و تحریریه انجمن دندانپزشکان عمومی ایران
1398/03/09
 در تاریخ  1398/03/09 گروهی از همکاران دندانپزشک برای شرکت در جلسه کادر اجرایی و تحریریه انجمن دعوت شدند تا پیرامون موضوعات حرفه‌ای و صنفی بحث و تبادل نظر گردد. همکاران دیگر نیز در نشست‌های بعدی دعوت خواهند شد.
ابتدا دکتر باقر شهنی زاده در مورد اهداف فعالیت انجمن ها بر اساس پروتکل مندرج در اساسنامه صحبت کردند و اظهار داشتند چون دستگاه دولتی همیشه توسط عوامل وابسته در امور انجمن ها دخالت می‌کنند متأسفانه مدتهاست در نتیجه این دست اندازی ها، انجمن ها از مسیر مردمی و فراگیر خود خارج می شوند ولی تاکنون این تنش‌ها همه با حضور مردمی دندانپزشکان برطرف شدند.
 در خصوص فعالیت های گوناگون همکاران دعوت شده در انجمن در این جلسه صحبت شد. حاضرین در جلسه :
 1. دکتر باقر شهنی زاده
 2. دکتر لطیف عظیمی
 3. دکتر اسماعیل ضابطی
 4. دکتر شکوفه شیراندشت
 5. دکتر صدیقه امجدی
 6. دکتر علیرضا فروزنده
 7. دکتر مریم حافظی بختیاری
 8. دکتر آرش منتظری
 9. دکتر مژگان پلاشی
 10. دکتر الهام سادات افراز
 11. دکتر روژین مجتهد زاده

محور بحث فعالیتهای مردمی بوده که اخیراً توسط انجمن دندانپزشکان ایران صورت گرفت. در یک پروژه مشترک با شهرداری منطقه در بوستان پلیس در غرفه‌های نمایشگاه که برپا شده بود، امکان مشاوره در مورد پیشگیری و بهداشت و معاینه بیماران فراهم گردید. این اقدام تحت عنوان "شب‌های ماه رمضان و سلامت دهان" انجام شد و مورد استقبال شهروندان قرار گرفت.
خانم دکتر مژگان پلاشی در هماهنگی که انجام دادند به انجمن پیشنهاد دادند که از سرای احسان کهریزک که مراکز روانپزشکی خیرین است که بیماران اعصاب و روان نگهداری و محافظت و درمان می شوند، دیدن شود. این گروه نیاز به درمان‌های دندانپزشکی دارند. قرار شد کمیته سلامت در این مورد بحث و تبادل‌نظر شود و پروژه همکاری را طراحی نمایند. در عین حال ۲۹ خرداد ۹۸ بازدید از این مرکز برنامه‌ریزی شده است که در این جلسه آموزش بهداشت به مراقبین این بیماران انجام و خود بیمار نیز معاینه شوند.
در مورد همکاری موسسه امید مهر نیز که زنان آسیب دیده اجتماعی را پوشش می دهند و یک موسسه بسیار فعال، ارزشمند و توانمند است. پروژه درمان‌های دندانپزشکی این موسسه پیگیری و هدایت شود.
موسسه احیا که بیماران و کودکان ایدزی و بیماران توانیاب را تحت پوشش دارند، دستور کار کمیته اجرایی قرارگیرد.
معاینات مراکز تحت پوشش درمانی انجمن دندانپزشکان عمومی ایران تا پایان کلیه درمان های دندانپزشکی باید پیگیری شود.
فراخوان همکاری در بخش خیریه اعلام شود . ساختار تشکیلات اجرایی این خدمات و حضور همکاران در انجمن سازمان یافته ادامه خواهد یافت.

   1398/3/22 14:56


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* مطلب پیشنهادی :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
اطلاع رسانی دندانپزشکی


خبرنامه الکترونیک
درج لینک ما