شنبه 05 مهر 1399

گزارش هفته چهارم از بیستمین دوره جامع زیبایی
گـزارش هفتـه چهـارم  از بیستـمین دوره جـامع زیبـایی
انجمن دندانپـزشکان عمـومی ایـران
17 و 18 بهمـن مـاه 1398


 
Dental Bleaching & Whitening
پنجشنبه: 17 بهمن ماه 98
سخنران: دکتر شبنم شریفی میلانی، متخصص دندانپزشکی زیبایی
 
در دندانپزشکی زیبایی که امروز بردن نام آن در تابلوهای مطب و سرنسخه ها ممانعت دارد، یک ترم هایی دارد که در سطح جامعه از اقبال و گستردگی وسیعی برخوردار است. برخی خواسته ها را نمی توان با ترازوی درستی و نادرستی سنجید. یکی از این مطالب زیبایی در دندانپزشکی و در این مورد خاص بلیچینگ است. تب زیبایی در جامعه از جراحی های بینی، انواع تزریق های در محیط سر و گردن و بخصوص صورت تا رژیم های لاغری غیر قابل وصف است، هم چنان فراگیر است.
دکتر شبنم شریفی میلانی که مدت های مدید در حوزه بلیچینگ سخنران مسلط و با تجربه‌ای است در روز پنجشنبه 17/11/98 در مورد چگونگی و کاربرد بلیچینگ در موارد گوناگون سخنرانی کردند. بلیچینگ باروش های شیمیایی، بلیچینگ با استفاده از لیزر، لایت کیور و به صورت Office Bleaching وHome Bleaching  آموزش داده شد. دکتر شبنم شریفی میلانی پس از آن در مورد چگونگی انتخاب کیس صحبت کردند و سپس با علاقه و پشتکار در آموزش به جای یک بیمار درمان دو بیمار و دو روش کاری شیمیایی و لیزر بلیچینگ را انجام و آموزش دادند. این کلاس کاربردی بازتاب موفقی داشت.

 
 
عکسبرداری ویژه از درمان های دندانپزشکی (دنتال فتوگرافی)
پنجشنبه: 17 بهمن ماه 98
سخنران: دکتر هادی سجادی، دندانپزشک عمومی
رادیوگرافی در دندانپزشکی یا دنتال فتوگرافی ترم ضروری است که بسیاری از همکاران در فضای مجازی با این توانایی خودشان در آن حضور دارند و کارهای انجام شده دندانپزشکی شان را به نمایش می گذارند. اغلب هم تجربه عکس گرفتن و یا فیلم گرفتن را دارند. ولی امروز یکی از ضرورت‌های درمان بیماران دنتال فتوگرافی است و مراکزی هم در رادیولوژی ها و هم مستقل اختصاصاً به این کار گرفتن عکس از بیماران مشغول هستند.
 اطلاعات علمی کاربردی، کار عکاسی یکی از موارد پیش آگهی از نیاز بیمار و طراحی درمان روی عکس قبل و بعد از درمان بیمار می باشد. دکتر هادی سجادی که واقعاً در عکاسی و به خصوص دنتال فتوگرافی آموزش های به روز و با تسلطی دارند این آموزش را به گونه‌ای برگزار کردند که همه استقبال کردند.جراحـی گامی اسمایل استتیک سرجری
جمعه: 18 بهمن ماه 98
سخنران: دکتر امید مشعوف مقدم، پریودونتیست
جراحی زیبایی لثه و پریودنتال امروز بسیار حساس و مهم جلوه می کند. دست به تیغ بردن در این مورد یعنی کاری بسیار حساس و مهم! دکتر امید مشعوف مقدم پریودونتیست، می‌داند که شرایط آگاهی از بافت سالم و چگونگی معاینه بیمار و بررسی جوانب مختلف کاندیداتوری این جراحی از عوامل مهم در موفقیت است.
 بیمار کاندیدای جراحی از قبل تحت درمان های پیش جراحی قرار می گیرد. دکتر امید مشعوف مقدم پس از مباحث متعدد که حدود ۶ ساعت به طول کشید، جراحی زنده روی بیمار را انجام داد. در این جراحی شاید به جرأت بتوان گفت تمام استانداردهای جهانی یک درمان موفق و عالی را به کار بست و در هنگام کار از روش فلاپ دادن، برداشتن بافت نرم، برداشتن بافت سخت شروع کرده و کلیه خصوصیات حفظ بیولوژیک پلان بافت نرم و سخت را آموزش دادند.
 علاقه و استعداد و هنرمندی دکتر امید مشعوف مقدم و اطلاعات گسترده در کاربرد انواع وسایل فرصت خوبی بود تا شرکت‌کنندگان در این مورد این روش را بیاموزند. این کلاس از استقبال ویژه برخودار بود.


 

 
   1398/11/22 16:06


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* مطلب پیشنهادی :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
اطلاع رسانی دندانپزشکی


خبرنامه الکترونیک
درج لینک ما