شنبه 05 مهر 1399

گزارش هفته دوم از بیستمین دوره جامع زیبایی


گـزارش هفتـه دوم از بیستـمین دوره جـامع زیبـایی
انجمن دندانپـزشکان عمـومی ایـران
19 و 20 دی مـاه 1398بحث فعالیت‌های علمی انجمن دندان پزشکان عمومی ایران را به زودی در حوزه ای وسیع مطرح خواهیم کرد ولی لازم است در این جا یک موضوع را کالبد شکافی کنیم. ما در آموزش، هدف مان راستی آزمایی و آموزش برای خدمت به مردم و ادامه فعالیت حرفه‌ای همکاران دندان پزشک می باشد. ما در واقع وقتی می‌بینیم درمان با ایمپلنت وسعت گرفته است، آموزش آن را در اولویت قرار می دهیم وقتی به خصوص در فضای مجازی شاهد هستیم که زیبایی در دندان پزشکی شدت گرفته است، با آموزش سعی می‌کنیم فضا را علمی کنیم تا تب و تاب آن کنترل شود. کار دشواری است ولی باید هرکس در حوزه وظایف خودش تلاش کند.

-پنج شنبه و جمعه 19 و 20 دی ماه 98
-سخنران: دکتر علی امامقلی پور


زیبایی با کاربرد کمپوزیت ونیرهای کمپوزیتی در یک بستر مناسب و اصولی از نظر درک طرح خط لبخند، اکلوژن، بافت نرم و سخت پریودنتال و غیره انجام می شود.
 در دوره جامع زیبایی انجمن دندان پزشکان عمومی ایران، ونیرهای کمپوزیتی با آموزش دکتر علی امامقلی پور به یک برند کارگشا تبدیل شده است و مورد اقبال اصولی و شایسته همکاران است.

- در بحث تئوری و عملی:
  •  خصوصیات دندان های قدامی و نقش آن ها در ترمیم های زیبایی  دندان های قدامی (تقسیم بندی انواع کامپوزیت ها و مواد و وسایل مورد نیاز در ترمیم های کامپوزیت)
  •  مراحل ترمیم کامپوزیت دندان های قدامی CL V،  CL IV، CL III (Step by Step layering technique)
  • نمایش ویدئو آموزشی ترمیم CL IV روی بیمار
  • مراحل گام به گام کامپوزیت ونیر
  • نکات کلیدی و کاربردی در بستن دیاستم و کلینیکال
  • کار عملی Hands on training ونیرهای کامپوزیتی
 این آموزش ها داده شد.

اما در بحث کار عملی دو روش عمومیت دارد: یکی کار زنده روی بیمار و دیگر هندزآن روی مدل دندانی.
هر دو، روش مناسبی هستند، کار زنده روی بیمار وقت گیر است و مشکلات خودش را دارد. زیرا وقتی مثلاً شش ونیر کمپوزیتی یا هشت دندان قدامی بالا تمام نشود و پرداخت و پولیش نشود نمود خود را پیدا نمی کند.

بسیاری از مراحل کار، تکراری است ولی روش کار آموختنی است. در کار هندزآن همکار در چند ساعت با تمام مراحل لایه به لایه کاربرد کمپوزیت و انواع اینسترومنت و انواع کمپوزیت و انواع تکنیک آشنا می شود.
به همین دلیل دکتر علی امامقلی پور با شروع کار روی مدل دندانی گام به گام تمام همکاران همگام و هم زمان با وی کار را انجام می‌دهند تا پالیشینگ و فینیشینگ که با تمام تکنیک آماده شوند. ضمن آن که بیش از ۱۰ ساعت تئوری تمام مراحل آموزش را پشتیبانی می کند.

 روز ۱۹ و ۲۰ دی ماه ۱۳۹۸ در بیستمین دوره جامع زیبایی انجمن دندان پزشکان عمومی ایران دکتر علی امامقلی پور دندان پزشک عمومی که با سال ها ممارست و تلاش و هزینه‌ کردن توانسته است امروز یکی از چهره های دندان پزشکی ترمیمی زیبایی باشد، با تامین شاید ده ها مورد نیاز ضروری مواد و وسایل دندان پزشکی برای همه شرکت‌کنندگان، علاقه و پشتکار خود را در پشتیبانی از این توانایی و آموزش به همکاران، به کار می‌بندد.


 
   1398/10/29 11:43


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* مطلب پیشنهادی :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
اطلاع رسانی دندانپزشکی


خبرنامه الکترونیک
درج لینک ما