پنجشنبه 16 مرداد 1399

گزارش برنامه یک روزه پست و کر


آموزش یک روزه  نقش انـواع پست ها در بازسـازی دنـدان
 انجمـن دندانپـزشکان عمـومی ایـران
1398/10/12
عنوان برنامه : نقش انواع پست ها در بازسازی دندان
سخنران: دکتر رامین آغنده (پرستودونتیست )
وظیفه دندان پزشک حفظ و نگهداری دندان تا حد امکان است
تب و تاب زیبایی در دندان پزشکی باعث گردیده که طیف وسیعی، به خصوص شرکت های دندان پزشکی دندان پزشکی انبوهی از مواد و وسایل و محصولات زیبایی وارد کنند. ضمن آن که ایمپلنت به عنوان گزینه ای برای رهایی از درمان های پیچیده سهل الوصول گردد. بسیاری از همکاران دندان پزشک در این مرحله راه حل سهل تری را شاید با ضریب موفقیت مطمئن تر انتخاب می کنند و ایمپلنت را در درمان های جایگزین دندانی برمی گزینند.
 راه حل های نگهداری دندان: درمان اندو ، کراون لنت، پست کور و سپس کراون، پیش روی بسیاری از همکاران برای حفظ دندان های طبیعی است هر مرحله این درمان  ها موفقیت و شکست های خود را در پی خواهد داشت. به همین دلیل  عده‌ای در انتخاب نگهداری دندان یا ایمپلنت با حوصله و مدارا، حفظ دندان را انتخاب می کنند و عده ای بلافاصله خارج کردن دندان ( کشیدن ) را انجام می دهند.
انجمن دندان پزشکان عمومی ایران اعتقاد دارد که وظیفه هر دندان پزشک حفظ سلامت دهان و دندان است و برای این کار باید راه های نگهداری دندان را بیاموزد و جای گزینی دندان با ایمپلنت در هر شرایط دیگری بداند، اما اصل نگهداری و حفظ دندان است .
 روز پنج شنبه 12دی ماه 1398 دکتر رامین آغنده متخصص پروتزهای دندانی و دارای فلوشیپ ایمپلنت که در موضوع  حفظ دندان و ایمپلنت صاحب نظر هستند، آموزش پیچیده و پر تکنیک انواع پست و کر را به عهده گرفتند .
در این روز جدول برنامه به شرح ذیل بوده است:
✔ اصول باز سازی دندان های روت کانال شده ✔ انواع پست و روش کار کردن آن ها و روش ساخت پست ریختگی
 ✔ پست های پیش ساخته و روش کار کرد با آن ها ✔ هندز آن با پست های پیش ساخته
در این برنامه شرکت دندان طب سرنا پست های تیتانیومی اسپانسر برنامه بودند که با استقبال خوب همکاران مواجه شد. دکتر رامین آغنده در یک روز تمام دانش کاربردی انواع پست را آموزش دادند  و در نهایت با یک کارگاه هندز آن گذاشتن پست تیتانیومی ، پست و کور بیلدآپ نیز انجام شد و فایبر پست هم آموزش داده شد.
این آموزش یک روزه و کارگاه آن بسیار پر کاربرد بود که با تسلط و آگاهی به روز دکتر رامین آغنده با موفقیت و استقبال برگزار شد.
از مدیریت شرکت دندان طب سورنا آقای نظری سپاس گزاریم که امکانات کامل در حد مطلوب را فراهم کردند .
دکتر باقر شهنی زاده
رییس هیات مدیره انجمن دندانپزشکان عمومی ایران

 
   1398/10/15 10:44


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* مطلب پیشنهادی :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
اطلاع رسانی دندانپزشکی


خبرنامه الکترونیک
درج لینک ما