پنجشنبه 30 خرداد 1398

نوزدهمین جلسه

نوزدهمیـن جلسـه کمیتـه راهبـردی(صنفی ) انجمـن دندانپزشکان عمـومی ایران
16 آذر مـاه 1397


نوزدهمین جلسه کمیته راهبردی (صنفی) انجمن دندانپزشکان عمومی ایران در تاریخ 16/09/97 با حضور: دکتر باقر شهنی زاده، دکتر شکوفه شیراندشت، دکتر صدیقه امجدی، دکتر علیرضا فروزنده، دکتر عماد رفعتیان، دکتر حسین نادری، دکتر فریبا ابوالحسنی، دکتر تکتم جلایر، دکتر سارا رمضانیان، دکتر علی کاظمی، دکتر هاله ذکایی و دکتر زینب مستوری تشکیل و موارد ذیل مطرح گردید:
  • تقسیم وظایف همکاران مسئول در گروه مشارکت برنامه ریزی شد و قرار شد علاوه بر اینکه از کالاهای تحت پوشش ارز دولتی اطلاع داشته باشیم در حوزه وظایف مطالب علمی و صنفی مرتبط نیز به صورت هفتگی بحث و تبادل نظر شود تا از مشارکت فکری و بُعد اجرایی همکاران دندانپزشک بهره مند شویم.
  • دکتر علی کاظمی فعالیت های خود را در حوزه نیازهای همکاران اندودونتیست مطرح و موضوع را از بُعد صنفی تشریح کردند.
  • باید عرضه کارپول خارجی وارداتی را پیگیری کنیم، هنوز در بحث کارپول مورد داریم. این موضوع بحث شد که چرا کارپول وارداتی در اختیار همه دندانپزشکان نیست و فقط به بخش دولتی واگذار می شود.
  • قرار شد با همکاری اتحاديه صنف تجهيزات و مواد مصرفى دندان پزشكى در خصوص مشکلات توزیع کالا صحبت شود و پیشنهاد شود که فروش کالای با ارز دولتی کنترل شود.
  • شرکت ها کالاهایی را پیش فروش می کنند، باید فعالیت آنها تحت نظر اداره کل تجهیزات دندانپزشکی باشد تا توزیع این کالاها براساس قراراد طرفین محترم شمرده شود و شرکت ها به تعهدات خود پایبند باشند.
  • نامه ای به مجلس شورای اسلامی ارسال که صاحبان حِرَف پزشکی چرا در استفاده از دستگاه POS مجزا شده اند اگر باید سامان دهی شود چرا پزشک از صنوف دیگر جدا شده است؟ در این مورد اگر قانون قرار است حکمیت کند باید شامل همه گروه های صنفی،  شرکت ها، مؤسسات و ... باشد.
  •  هر دندانپزشک در لیست خرید هر کالا 9% هزینه مالیات ارزش افزوده را نیز می پردازد ولی اداره مالیات آن را لحاظ نمی کند. در ضمن آیا فاکتور خرید هر دندانپزشک که جز هزینه های وی می باشد در میزان مالیات دندانپزشکان چه تاثیری خواهد داشت؟ و ارزش افزوده چه مفهومی دارد؟
  • شرکت هایی که در گروه "مشارکت حرفه ای در دندانپزشکی کشور انجمن" دعوت می شوند باید اطلاع رسانی کالاهای آنها شفاف و تحت کنترل باشد و کالاهای مشابه برای ایجاد رقابت سالم نیز اطلاع رسانی شود.
  • در مورد ساماندهی اطلاع رسانی شرکت ها یک بانک اطلاعاتی فعال گذاشته شود و تبلیغات غیرمرتبط و تکراری در گروه مشارکت مدیریت شود.


 
   1397/9/19 14:38


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* مطلب پیشنهادی :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )