پنجشنبه 05 خرداد 1401

مروری بر 1507 روز مقاومت و موفقیت های علمی و صنفی انجمن دندانپزشکان عمومی ایران


مروری بر 1507 روز مقاومت و موفقیت های علمی و صنفی
انجمن دندان پزشکان عمومی ایران
 
انجمن علمی دندان پزشکان عمومی ایران در تاریخ 1396/10/21 با رعایت تمام مراحل قانونی، انتخابات هیأت مدیره و بازرس خود را طبق مقررات کمیسیون انجمن های علمی گروه پزشکی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی (علی رغم مخالفت اعضاء وقت کمیسیون ) در مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار کرد.
این انتخابات همزمان شد با تغییرات در ترکیب اعضای کمیسیون و انتصاب دبیر جدید آن (آقای دکتر سیدجلیل حسینی) که متاسفانه ایشان با شاکی تراشی و عدول از اساس نامه انجمن های علمی و با نقض آشکار آیین نامه ی اجرایی کمیسیون (مستند به مفاد حکم دیوان عدالت اداری) و اعمال نفوذ غیرقانونی تر یکی از اعضای دندان پزشک جاه طلب آن ، رای عدم تایید انتخابات انجمن را به کمیسیون مزبور تحمیل کرد .
 اینک گزارشی از حقانیت این انجمن و فشارهای جریان انحصارطلب در حرفه را به اختصار تقدیم دوستان و همکاران زحمتکش حرفه می نمایم .
1در تاریخ 1397/02/29 (129 روز بعد از انتخابات) دیوان عدالت اداری در اعتراض به رای غیرقانونی و غیر اخلاقی کمیسیون انجمن های علمی گروه پزشکی ،( موضوع شکایت انجمن دندان پزشکان عمومی ایران )، به صراحت حکمی را تا بررسی های بیش تر صادر نمود .  بر اساس حکم مزبور، تا تعیین صحت و یا عدم صحت انتخابات انجمن، دستور موقت برای ادامه فعالیت هیات مدیره و بازرس قبلی صادر شد.
ترکیب اعضاء کمیسیون انجمن های علمی گروه پزشکی از سال 1396 تا پایان 1400 در دولت روحانی: رئیس کمیسیون، دکتر باقر لاریجانی و جای گزینی دکتر علی اکبر حق دوست از تاریخ 1398/10/15 تا تاریخ 1400/06/22، دکتر سیدجلیل حسینی (دبیر کمیسیون) از آذرماه 1396 تا بهمن ماه 1400، دکتر علی تاجرنیا ازسال 1396 تا دی ماه 1400(نماینده سازمان نظام پزشکی در زمان ریاست دکتر محمدرضا ظفرقندی نظام پزشکی)، دکتر حسن رزمی از تاریخ 1396/06/25 تا تاریخ 1398/02/23 به عنوان عضو کمیسیون، سایر اعضاء کمیسیون که احتمالاً از ماوقع جریانات مطلع نبوده یا نظرشان تأثیرگذار نبوده است: دکتر سید علی حسینی (عضو کمیسیون)، دکتر غلامرضا اصغری (عضو کمیسیون) ، دکترشهریار نفیسی (عضو کمیسیون)، دکتر علی جعفریان (عضو کمیسیون)، دکتر جواد افشاری (سرپرست دفتر امور حقوقی)، دکتر نادر ممتازمنش (عضو کمیسیون)
2در این زمان، در پی عدم اجرای حکم موقت صادره از شعبه 45 دیوان عدالت اداری ، مجدداً دیوان عدالت اداری در 1397/04/13 طی دستوری اکید به رئیس کمیسیون انجمن های علمی وزارت بهداشت ، حق ادامه فعالیت هیات مدیره و لزوم اجرای دستور را مجدداً تاکید و صادر نمود !
3متاسفانه کمیسیون در اقدامی غیرقانونی و خلاف عرف و اخلاق در تاریخ 1397/04/13 ( 175 روز بعد از انتخابات) ، در نامه ای بدون امضاء و نام مسئول، هیات مدیره و بازرس را عزل !!! و حتی منع تشکیل جلسات هیأت مدیره را با تهدید به صورت مکتوب به تمام اعضای هیأت مدیره و بازرس اعلام کرد . (تصویر این اسناد بزودی منتشر خواهد شد)
4انجمن دندان پزشکان عمومی ایران با اتکاء به قانون و حکم دیوان عدالت اداری با همکاری اساتید دانشمند (دانشگاهی و غیردانشگاهی) قدرتمندانه به فعالیت خود برای ارتقاء علمی همکاران و رفع نیازهای صنفی همکاران دندان پزشک با همکاری شرکت های مواد و تجهیزات دندان پزشکی علی رغم تحریم های تحمیلی کمیسیون و در شرایط سخت درگیری کرونا در سراسر کشور و مشکلات بازار مواد و تجهیزات پزشکی ، با تلاش بسیار به فعالیت صنفی و علمی خود ادامه داد !
5در تاریخ  1397/06/10  (234 روز بعد از انتخابات) دیوان عدالت اداری مجدداً ضمن تاکید بر قانونی بودن ادامه فعالیت هیات مدیره قبلی و اعتراض به عدم اجرای آن از سوی کمیسیون انجمن ها ، تهدید به انفصال از خدمات دولتی !!! را برای مستنکفین از قانون را صادر کرد . براساس حکم مزبور سه روز مهلت برای اجرا داده شده بود. این تمکین به قانون نیز اجرا نشد.
6در تاریخ 1398/08/18 ( 668 روز بعد از انتخابات) دادگاه بدوی شعبه 45 دیوان عدالت اداری با صدور حکمی مشروح ، مستدل و متقن کلیه مصوبات کمیسیون انجمن های علمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را علیه انجمن دندان پزشکان عمومی ایران تخلف و خلاف قانون اعلام کرد و انتخابات انجمن را با دلائل محکم تایید کرد !
7در تاریخ 1398/10/24( 734 روز بعد از انتخابات)  با حکم رئیس دادگاه بدوی دیوان عدالت اداری ضرب الاجلی صادرو به رییس وقت کمیسیون(دکتر علی اکبر حقدوست) ابلاغ گردید اعلام شد دستور موقت صادره دیوان عدالت اداری به تاریخ 1397/02/29 لازم الاجرا می باشد . ولی متاسفانه علی رغم پذیرش فعالیت علمی انجمن و ابلاغ از سوی رئیس وقت کمیسیون به ریاست اداره کل آموزش مداوم جامعه پزشکی؛ دبیر وقت کمیسیون (دکتر سید جلیل حسینی) بر خلاف حکم دیوان عدالت اداری حاضر به قبول صدور مجوز ادامه فعالیت حقوقی انجمن نگردید و نام انجمن علمی دندانپزشکان عمومی را از لیست قرمز انجمن های ممنوع الفعالیت خارج ننمود!
8بالاخره شعبه 26 تجدید نظر دیوان عدالت اداری در تاریخ 1400/11/10 ( 1481 روز بعد از انتخابات) ضمن تایید صحت انتخابات انجمن ، حکم به صدور قطعی پروانه فعالیت علمی انجمن دندان پزشکان عمومی ایران صادر کرد !!! 
(در این زمان رئیس کمیسیون، دبیر کمیسیون و اعضای کمیسیون و دندان پزشکان قبلی عضو کمیسیون برکنار و اعضای جدید در دولت جدید جای گزین شدند)
9پیرو حکم نهایی و قطعی دادگاه تجدید نظر دیوان (1400/11/10) در تاریخ 1400/12/07 ( 1507 روز بعد از انتخابات) بالاخره در دولت جدید پروانه فعالیت علمی انجمن دندان پزشکان عمومی ایران پس از چهار سال مبارزه و ایستادگی خستگی ناپذیر از سوی رئیس جدید کمیسیون انجمن های علمی گروه پزشکی وزارت بهداشت صادر گردید .
این مقاومت و پیروزی را به همکاران دندان پزشک در سراسر کشور، هیات مدیره انجمن، همکاران هیات مدیره ها در شعب سراسر کشور، کادر اجرایی و به خصوص سخنرانان و استادان بزرگوار حامی انجمن که علی رغم فشارها و تهدیدها از انجمن حمایت کردند و امروز اکثریت دندان پزشکان کشور را تشکیل می دهند ، تبریک و تهنیت عرض می نماییم.
اکنون زمان آن رسیده است دندان پزشکانی که در دستگاه دولت و به عنوان نماینده نظام پزشکی قبلی نقش موثر و تعیین کننده در این ظلم و ستم داشته‌اند پاسخ گوی اعمال خود باشند.  لازم است امکان حضور آن ها برای دوباره هزینه دادن به دندان پزشکی کشور با اراده و حضور دندان پزشکان و حکم قانون از آن ها ساقط گردد. بدیهی است که این افراد چنان چه باز هم فرصت پیدا کنند به این عملکردهای غیرقانونی و غیر اصولی خود ادامه خواهند داد.
اکنون پس از ۴ سال تحریم جریان مدعیان اصلاح طلبی (که جایگزین شده اند)، ما به آغاز راه رسیده ایم تا همچنان برای خدمت به مردم و دندان پزشکی کشور سینه را سپر کنیم و به راه خود ادامه دهیم.
همکاران گرامی. از حمایت، حضور و تلاش مجدانه و قدرتمندانه شما در طی این سال ها سپاس گزاریم.
باهم باشیم، برای آینده‌ای متعالی و برای سربلندی میهن عزیزمان ایران.
 
 دکتر باقر شهنی زاده
رئیس هیات مدیره
انجمن دندان پزشکان عمومی ایران
   1401/2/4 16:37


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* مطلب پیشنهادی :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )

Curl error: Could not resolve host: pipes.yahoo.com
خبرنامه الکترونیک
درج لینک ما