دوشنبه 03 آبان 1400

زمینه سازی رسانه ای پایانه فروشگاهی

آسیب شناسی و بازخوانی پرونده پایانه فروشگاهی (1)
زمینه سازی رسانه ای پایانه فروشگاهی
در برنامه ای در صداسیما در تاریخ 1397/03/10 با حضور احمد امیرآبادی (عضو هیات رئیسه مجلس) و دکتر محمد جهانگیری (معاون فنی و پشتیبانی سازمان نظام پزشکی) در صدا و سیما برگزار گردید ، رقم نجومی مالیاتی کارشناسی نشده 6700 میلیارد تومان گروه پزشکی را مطرح می کند تا شائبه فرار مالیاتی را به شدت در افکار عمومی دامن زند.

نماینده سازمان نظام پزشکی بجای طرح اطلاعات جامع و کلان ، منفعلانه به جزئیات میپردازد و در نتیجه مناظره ای ناموفق برعلیه جامعه شریف پزشکی رقم میخورد!!!

سازمان نظام پزشکی صراحتا و بدون اخذ نظر کارشناسی ذی نفعان ، با امضاء اطلاعیه سازمان امور مالیاتی همه جامعه 160 هزار نفری پزشکی را تحت فشار شدید قرار داد . آیا این همسویی سازمان نظام پزشکی با سازمان امور مالیاتی ، دفاع از حقوق حقه گروه پزشکی محسوب میشود ؟ اگر غیر از این بود عوض دفاع – بعد از امضاء توافق نامه ؟!- "عدم وجود زیرساخت های لازم برای نصب سامانه فروشگاهی" را مطرح نمیکردند !!!

1397/10/03 – اخبار شبکه یک

مجری تلویزیونی : فرار مالیاتی پزشکان چقدر است؟
احمد امیرآبادی عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت فرار مالیاتی پزشکان حدود 700میلیارد تومان است اما از این میزان تنها 150 میلیارد تومان مالیات پرداخت شده است. امیرآبادی در گفتگوی ویژه خبری با بیان اینکه براساس مستندات سازمان امور مالیاتی حدود 30 هزار پرونده پزشکی در تهران تشکیل شده، افزود از این میزان فقط حدود 11 هزار اقدام به نمودن اظهار نامه مالیاتی کرده اند. نبود عمدی دستگاه پوز به خاطر فرار مالیاتی از دیگر موضوعات مورد بحث در این برنامه خبری بود.امیرآبادی با اشاره به اینکه برخی از پزشکان از استفاده دستگاه پوز در مطب هایشان امتناع می ورزند و بیماران را مجبور می کنند که پول نقد بدهند گفت: حیف است بخاطر تخلف عده ای از پزشکان، احترام جامعه پزشکی زیر سوال برود.

احمد امیرآبادی(نماینده مجلس): پزشکان متخصص حدود 40میلیون تومان در ماه میانگین درآمد دارند. پزشکان عمومی 5 میلیون تومان، این بررسی ماست و دندانپزشکان 20 تومن. مجموع درآمد اینها پزشکان متخصص در سال میشود 17هزار و 280 میلیارد تومان، پزشکان عمومی میشود سه هزار و ششصد میلیارد تومان و دندانپزشکان میشود هشت هزار و هشتصد و هشتاد میلیارد تومان که حداقلی است ما گرفتیم با فرض اینکه مطب ندارند. مالیات اینها جمعش میشه هفت هزارو دویست میلیارد تومان یعنی 130 میلیاردتومان شما مالیات دادید!

محمد جهانگیری(نماینده نظام پزشکی): اجازه بدید پزشک عمومی را گفتید چند؟ آمارش بدید.. اقای قالیباف شما حساب کنید
شما حساب کنید پنج میلیون اگر داشته باشند در ماه ، سالیانه چقدر میشود؟ شصت میلیون. طبق قانون این پزشک معاف از مالیات است. طبق قانون خودتون.

احمد امیرآبادی: کجا طبق قانون است؟

محمد جهانگیری: قانون است دیگه ببینید من میگم شصت میلیون که درآمد داشته باشد.میره در ضرایب خودش

احمد امیرآبادی: اون قانون مستقل است. آقای جهانگیری ببخشید کارمند سربرج مالیاتش را کم می کند. ایشون دارن از قانون کارمندان که هر برج بالای 2میلیون و سیصد هزارتومان مستقیم کم می کنند استفاده می کند. بعد اونو جمع می کنه میبره برای پزشکان استفاده می کنه. 15درصد محاسبه می کند.

   1398/7/28 15:15


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* مطلب پیشنهادی :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )