دوشنبه 03 آبان 1400

دکتر غلامرضا تاج گردون در مصاحبه رسانه ملی

 آسیب شناسی و بازخوانی پرونده پایانه فروشگاهی (2)
دکتر غلامرضا تاج گردون در مصاحبه رسانه ملی

 
دکتر غلامرضا تاجگردون (رئیس کمیسیون تلفیق و برنامه بودجه)
 رئیس هیات مدیره انجمن دندانپزشکان عمومی ایران (دکتر باقر شهنی زاده) با هیات همراه در تاریخ 1397/11/06 در مجلس شورای اسلامی حضور یافته و طومار اعتراضیه امضاء شده توسط 4574 نفر از گروه پزشکی را به دکتر غلامرضا تاجگردون - قبل از تصویب بودجه سال 1398- تسلیم کرد . بحث نصب و ثبت پایانه فروشگاهی در آن زمان به طور مبهم بدون مشخص کردن جزئیات در فضای رسانه ای مطرح شد و انجمن عمومی برای جلوگیری از ورود این بحث به قانون بودجه سال 1398 اقدام اعتراضی خود را با تهیه طومار مطرح کرد. نامبرده اعلام کرد: نصب پایانه فروشگاهی در بیمارستان ها و مراکز درمانی است و استفاده از کارت خوان برای مطب ها کفایت میکند ! لذا امیدوار شدیم که فارغ از کشمکش ها ، لابی ها و جناح اندیشی ها موضوع کارت خوان بصورت منطقی بررسی شده و این اعتراض مدنی بعنوان یک پیش آگهی هشداردهنده مانع بروز شرایط امروز خواهد شد .  

دکتر تاجگردون در تاریخ 1397/11/11 (پنج روز پس از این ملاقات) در صدا و سیما حضور یافته در طی مصاحبه ای با ادبیاتی ابهام برانگیز در افکار عمومی ، بیشتر تحت تاثیر گفتمان خبرنگار قرار می گیرد . ایشان با استفاده از مفاهیم عوام گرایانه در ارتباط با استفاده از کارتخوان افکار عمومی را مشوش مینماید . هرچند که در آن زمان فشار اساسی برای نصب کارتخوان فقط در مطب های گروه پزشک مطرح بود ولاغیر. متن مصاحبه تصویری و نوشتاری ایشان بشرح ذیل است:
دکتر غلامرضا تاج گردون در مصاحبه رسانه ملی در این خصوص میگوید :

 کسانی که در مطب شان یا کلینیک شان هستند و پول نقد میگیرند ، کم کم معضلی شده، الان شما در جیب تان پول نقد هست؟

 مجری: نه! واقعا نیست!

 دکتر تاجگردون : واقعاً نیست! واقعاً مدت هاست الان جیب من پول ندیده است. چی دارم؟ یک کارت دارم. خب میرم مطب دکتری یا هرجا هستم که اصلا سوپرمارکت که میرم هرجا بخواهی بری کارت میکشی دیگه!

 مجری: لبو هم که بخواهی سرکوچه بخری کارت خوان دارند.

 دکتر تاجگردون: وسط خیابان یا جاده هم که میری انار هم که بخواهی بخری میگی کارت میکشی . الان پزشکی که مالیاتش را می دهد یا نمی دهد ، باید گردش مالی اش باید مشخص شود . من کارتم را میکشم. حالا این کارت به جایی وصل است. به سامانه یا پوز است یا سامانه فروشگاهی . یکی از اینهاست. بنظر من خیلی افراط و تفریط در این موضوع شده است .

مجلس اعتقاد دارد پزشکان جامعه ما انسان های پاکدست، خوب و متعهد به مملکت به شغل شان که جزو شریف ترین شغل های دنیا است که حتما در این مسلک هستند و اصلا مجلس چنین نگاهی ندارد. ولی انضباط در بودجه و جریان مالی اصل است . شما الان میخواهید بروید بانک و مثلاً پنجاه میلیون تومان پول نقد دارید. میخواهید برید بانک! بهت میگه پنجاه میلیون نمیتوانید واریز کنید مگر اینکه بگویید از کجا آوردید!!! هرجا برید این اتفاق می افتد . گردش مالی اتفاق می افتد . این کل قضیه بوده و بنظر من می‌رسد . امیدوارم که هیچ ارزش درآمد مالیاتی نداشته باشیم که نشان دهد پزشکان محترم مالیات شأن را نمی پردازند و نباید این را هم چیز کنیم. اگر هم نکردند باید انصاف را خرج کنیم که بالاخره باید مالیات را پرداخت کنند.

 مجری: چون این ارقام یعنی شکاف آنچه پرداخت میشه از این بخش و آنچه که باید پرداخت بشه که مرکز پژوهش ها هم که احتمالا شما گزارشش را خوندید خیلی زیاد هست . حالا انشاا.. که به کمک شما هم این اتفاق بیفتد و در واقع هر کسی که درآمد داره مالیات متناسبش را هم پرداخت بکند.

   1398/7/28 15:11


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* مطلب پیشنهادی :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )