چهارشنبه 01 خرداد 1398

دکتر تکتم جلایر

 
سخنـرانی دکتـر تکتـم جـلایـر

متخصـص رادیـولـوژی دهـان و فـک و صـورت

دکترتکتم جلایر: سلام عرض می کنم خدمت همه بزرگوران و همکاران عزیز من.
من دندانپزشک عمومی هستم و متخصص رادیولوژی دهان و فک و صورت. من اصلاً نماینده انجمن رادیولوژی فک و دهان و صورت نیستم، اما به عنوان یک دل سوخته از میان کسانی که رادیولوژی دهان و فک و صورت دارند صحبت می کنم.
در مورد کسانی که در مورد قیمت ها و دستمزدها نگرانی داشتند باید خدمت تان عرض کنم وزارت بهداشت اگر دوست داشته باشد سالی یک بار اواسط سال 7-6 درصد به تعرقه ما اضافه می کند. ما یک ریال نمی توانیم از بیمار بابت خدماتی که به واسطه توضیح  و گزارش مان و ... دریافت کنیم. 90 درصد مراجعین ما بیمه هستند با کمال احترام برای عزیزانی که نگران خواب پول شان در سیستم هستند عرض کنم که کلیه رادیولوژیست های کشور از اردیبهشت ماه سال 96 به این طرف یک ریال از سازمان تأمین اجتماعی دریافت نکردیم یعنی بالغ بر 14 ماه از خدماتی که انجام دادیم با مبلغ سال 96 می گذرد و هیچ وجهی به ما پرداخت نشده است. هیچ شرکت و ارگانی و هیچ نماینده و بیمه ای پاسخ گو نیست. در مورد بیمه سلامت که اظهار می کند فروردین سال 97 را داده است قبل از فروردین 97، آذر 96 را پرداخت کرده است و من سؤالم این است آیا دی و بهمن و اسفند 96 در تقویم ما وجود داشته است یا خیر.
متأسفانه ما خیلی زودتر از آن که فکر کنیم بازیچه این بازی ها شدیم. کسانی که ادامه دادند با حداقل امکانات دارند ادامه می دهند. کسانی هم که ادامه نمی دهند به آن ها حق می دهم. کسانی که سقوط نکردند از ترس آبروی شان سقوط نکردند. من دوستانه می گویم ما شما را درک می کنیم من کل واردکنندگان مواد و تجهیزات را درک می کنم. کل دندان سازان را درک می کنم. چون ما از طرف بیمار اصلا دکتر محسوب نمی شویم در رشته های دندان پزشکی رشته هایی مثل تشخیص، تشخیص بیماری های دهان و دندان، پاتولوژی و رادیولوژی فک و دهان و صورت داریم که همکارانش فقط تشخیص می دهند. می سوزند و می سازند.
این ها تمام چیزهایی است که خیلی راحت از طرف همه نادیده گرفته می شود حتی از طرف اداره مالیات. چون هنوز ما را به رسمیت نمی شناسند می گویند ما یک رادیولوژی می شناسیم در حالی که از سال 1362 دانشگاه تهران اقدام به فارغ التحصیلی این رشته کرده است. ما از چه کسی گلایه کنیم. از وزیر که هنوز ما را به عنوان یک صنف به وزارت اقتصاد معرفی نکرده است. از همکار که می گوید زود عکست را بگیر و بیاو زنگ می زند که بیمار من را نگه ندار پس ان تعدادی که در نوبت هستند آدم نیستند. از بیمه که 14 ماه است می گوید ندارم بدهم همین است که هست یا از اداره مالیات که می گوید شما دروغ می گویید در خردادماه مثل تمام همکاران از ما می خواهند که برویم درآمدمان را اعلام کنیم خوب طبیعی است در خرداد 97 وقتی هنوز یک ریال از بیمه تأمین اجتماعی سال 96 نگرفتم کل طلب هایم از تأمین اجتماعی از قسمت درآمد به قسمت هزینه می رود یا عدم درآمد.
دوستانه عرض می کنم ما مشکلات شما را درک می کنیم اما استدعای مان این است که همه با هم هم دل باشیم این را بدانیم که درد یک دندان ساز با یک دندانپزشک با یک رادیولوژیست فک و دهان با کسی که حتی در وزارت بهداشت است و دندانپزشک است با کسی که واردکننده مواد و تجهیزات است هیچ فرقی ندارد. ما باید جایگزین شایسته ای برای متولی بهداشت سلامت دهان مردم باشیم اجازه ندهید این مشکلات ما را از بین ببرد. به جای درمان بی کیفیت، دیدن سود شخصی، به جای این که فکر کنیم کی بهتر کار می کند، بخواهیم چه کسی را نابود کنیم و چه کسی را پایین بگذاریم و چه کسی را بالا ببریم به این فکر کنیم من بدون همکار دندانپزشک نمی توانم کار کنم، همکار دندانپزشک بدون همکار دندان ساز نمی تواند کار کند، همکار دندان ساز بدون کسی که واردکننده مواد و تجهیزات است نمی تواند کار کند. ما به هم وابسته هستیم. همکاری ها را بیشتر کنید. مهم این است که هدف حرکت جمعی مان چیست. سازمان محترم نظام پزشکی، وزارت محترم بهداشت، کلیه کمپین های مخالف و موافق همین که همکار هستیم کافی است. یک دست صدا ندارد. هنوز ما زنده هستیم و کسی که زنده است باید تلاش کند.
 
   1397/7/1 10:47


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* مطلب پیشنهادی :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )