سه شنبه 31 اردیبهشت 1398

جلسه یازدهم

یازدهمیـن جلسـه کمیتـه راهبـردی (صنـفی) انجـمن دندانپزشـکان عمـومی ایران
در تاریخ بیست و سـوم شهـریور ماه 1397 برگـزار شد
یازدهمین جلسه کمیته راهبردی (صنفی) انجمن دندانپزشکان عمومی ایران با حضور: دکتر باقر شهنی زاده، دکتر محمدحسین ارگانی، دکتر شکوفه شیراندشت، دکتر مارال قربان زاده، دکتر مژگان قدیمی، دکتر مجید نوحی، دکتر صابر سیدگوگانی، دکتر علی سیدین، دکتر تکتم جلایر، دکتر سارا رمضانیان نیک، دکتر محمد خورسند و دکتر میرجبار ارجمند تشکیل گردید.

مباحث مطرح شده در جلسه:

1- برحسب برنامه ریزی کمیته راهبردی کلیه ویدئوهای سخنرانان اولین همایش صنفی که در تاریخ 2 شهریورماه 97 در تالار ایوان شمس (حرکت سابق) برگزار گردید، انتخاب، تدوین و زیرنویس شد و در فضای اجتماعی انتشار یافت.
2- مقرر شد گروهی از انجمن تشکیل شود به عنوان گروه ارزیابی و این گروه درمانگاه ها و کلینیک های تأسیس شده بدون مجوز و نظارت را ارزیابی کند. برای این گروه ارزیاب حتماً باید مجوزی برای پشتیبانی داشته باشیم.
3-به عنوان یک انجمن صنفی قصدمان فقط خدمت به صنف و به حرکت در آوردن صنف باشد برای خدمت به مردم و تأمین حقوق اجتماعی همکاران دندانپزشک، با احترام به حقوق اتحادیه صنف شرکت های تجاری، جامعه دندانسازان و به خصوص تولیدکنندگان دندانپزشکی و توسعه ارتباط با مراکز دولتی موظف.
4- در کمیته راهبردی بر روی موضوع فعالیت خدمات دندانپزشکی در مراکز گوناگون بحث شد و ابتدا در مورد وجود درمانگاه های غیرمجاز بحث شده که چگونه این مراکز که از نظر کیفی قابل کنترل نیست فعالیت می کنند.
5- قسمت اعظم خدمات دندانپزشکی کشور در مطب های خصوصی ارائه می شود این نشان می دهد که دندانپزشکی خصوصی یک جایگاه ملی دارد باید در عرصه خدمات کشور جایگاه آن خوب دیده شود.
6- از دندانپزشکان شاغل در درمانگاه ها درخواست حضور در بحث اجتماعی موضوع خدمات ایشان صورت پذیرد تا مسائل پیرامون مشکلات آنها  مورد بحث و بررسی قرار گیرد.
7- نظارت بر خرید مواد و وسایل و تجهیزات درمانگاه ها چگونه صورت می گیرد در این مورد چگونه می شود تأثیر مثبت گذاشت و سطح استاندارد را توصیه کرد.
8- نقش مسئول فنی در درمانگاه ها الزامی است و حوزه وظایف اش مسجل شود و حضور ایشان در درمانگاه ها باید قطعی و تعریف شده باشد.
9-تأسیس درمانگاه های دندانپزشکی توسط غیردندانپزشک بررسی شود آیا این به نفع سلامت دهان است؟
10-مقرر گردید در مورد امکان بحث اجتماعی موارد مذکور، فرصت ها و چالش های امکان حضور جمعی همکاران دندانپزشک فراهم گردد. 

   1397/6/23 15:12


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* مطلب پیشنهادی :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )