چهارشنبه 01 خرداد 1398

جلسه سیزدهم

 

سیـزدهمیـن  جلسـه کمیتـه راهبـردی (صنـفی) انجـمن دندانپزشـکان عمـومی ایران

در تـاریـخ سیزده مهـر ماه 1397 برگـزار شـد

  

سیزدهمین جلسه کمیته راهبردی با حضور: دکتر باقر شهنی زاده، دکتر عماد رفعتیان، دکتر صابر سیدگوگانی، دکتر علی سیدین، دکتر علی کاظمی، دکتر سارا رمضانیان نیک، دکتر محمد خورسند، دکتر میرجبار ارجمند و دکتر سهیل آذرخش در محل انجمن دندانپزشکان عمومی ایران برگزار شد.
در این جلسه بحث موضوعی در حوزه موضوعات صنفی راهبردی در مورد بحث استانداردسازی مطب ها صورت گرفت که موجز و فشرده آن به شرح ذیل می باشد:

1.ابتدا در مورد محتوای سایت انجمن دندانپزشکان عمومی ایران و قسمت های جدید از جمله دیدگاه های دندانپزشکان و مردم صحبت شد.
2.در مورد مشکلات صنفی که دندانپزشکان درگیر هستند و برای آنها جذاب باشد، بحث شد که کم کم در گروه حقوق حرفه ای تلگرام بیان شود و هر موضوعی که مطرح می شود ابتدا مطالعه شود و با برنامه ریزی در مورد آن و دعوت از کارشناسان و مسئولین ذیربط بحث شود.
3.قرار شد گروه های آموزشی تخصصی در تلگرام تشکیل شود و کارهای صنفی فقط در گروه حقوق حرفه ای بیان شود.
4.در مورد تشکیل گروه ارزیابی و تعیین استانداردهای مطب، آقای دکتر محمد خورسند مفصل صحبت کردند که نظر ایشان این بود که پروتکل های استاندارد تدوین شود و نتیجه کار با یک عنوانی اعلام شود.
5.دکتر سهیل آذرخش: دوره های آموزشی توسط گروه تخصصی مورد نظارت قرار گیرد تا مرتباً با افزایش سطح کیفی و بر اساس پروتکل های آموزشی استاندارد ادامه پیدا کند.
6.دکتر محمد خورسند: مقوله ای به نام هوای پزشکی وجود دارد که هوایی است که در محیط پزشکی و دندان پزشکی وارد ریه بیمار می شود، این هوا توسط کمپرسورها تولید می شود و توسط پوآر هوا و سرتوربین وارد دهان بیمار می شود و بسته به منبع اصلی که از چه سیستمی باشد باید از نظر سلامت مورد ارزیابی بیشتر قرار گیرد.
7.دکتر باقر شهنی زاده اظهار داشتند که در مورد استانداردهای مطب بحث زیاد است مثلاً در مواردی مانند این که کمپرسورها که نباید روغنی باشد، سر توربین ها که باید 4 سوراخه، هوای مطب ها باید تصفیه شود، بررسی سلامت کارکنان مطب و...
8.در انتها در مورد روش های جدید آموزشی و استانداردهای جدید صحبت شد که قرار شد یک جلسه در مورد نحوه صحیح و درست آموزش بحث شود.
9.در مورد استفاده از تکنولوژی های جدید در آموزش هم صحبت شد که با استفاده از آن باید بفهمیم که چرا یک فرد پس از شرکت در یک کلاس آموزشی پاسخ صددرصد اشتباه را داده است و چگونه باید او را وارد گردونه آموزشی موفق کرد.


 


 

   1397/7/11 09:12


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* مطلب پیشنهادی :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )