سه شنبه 31 اردیبهشت 1398

جلسه دوازهم

 

دوازدهمیـن  جلسـه کمیتـه راهبـردی (صنـفی) انجـمن دندانپزشـکان عمـومی ایران

در تاریخ شـش مهـر ماه 1397 برگـزار شد

 


 


 

دوازدهمین جلسه کمیته راهبردی (صنفی) 6 مهرماه 1397 با حضور: دکتر باقر شهنی زاده، دکتر شکوفه شیراندشت، دکتر مارال قربان زاده، دکتر سیدعلی پاکزادمقدم، دکتر صابر سیدگوگانی، دکتر علی سیدین، دکتر ویدا دولتی، دکتر سارا رمضانیان نیک، دکتر محمد خورسند و دکتر سهیل آذرخش تشکیل گردید.
در این جلسه ابتدا در مورد عوارض افزایش قیمت ارز و بالا رفتن نرخ قیمت کالاهای دندانپزشکی و اثر آن بر سلامت دهان مردم و همین طور در حوزه های مختلف زندگی مردم بحث و تبادل نظر گردید.
در مورد احتمال بروز کاهش قیمت ارز یا افزایش آن و عوارض آن نیز تبادل نظر گردید و این احتمال داده شده که ممکن است که قیمت ارز به طور ناگهانی پایین آید. ضمن آن نقش کشورهای مختلف جهان در روند قضایا و ایجاد شرایط زیستی بهتر برای مردم نیز گفتگو شد.
همان طور که در جلسه قبل در مورد قوانین و مقررات مربوط به تأسیس درمانگاه ها صحبت شد و مقرر گردید که دیدگاه های انجمن  نیز در این مورد به زودی در سوپرگروه حقوق حرفه ای انتشار یابد. بحث استانداردسازی مطب ها و درمانگاه های دندانپزشکی نیز مطرح گردید.
مقرر شد انجمن به طور داوطلبانه از همکارانی که مایل هستند و می طلبد به مطب آنها مراجعه کنند و استاندارهای دندانپزشکی یک مطب را یادآوری کنند.
در این میان قرار شد کل چک لیست های مختلف مورد تحقیق و پژوهش قرار گیرد و همین طور قوانین جهانی مطالعه شود تا به یک پروتکل دقیق علمی دست یابیم.
پس دو مبحث مهم قوانین مطب داری و تأسیس درمانگاه و موضوع دوم استانداردسازی مطب و کلینیک در دستور کار کمیته راهبردی قرار گرفته است.


 


 

   1397/7/11 09:23


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* مطلب پیشنهادی :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )