چهارشنبه 30 مرداد 1398

تعرفه پزشکان باید عادلانه شود

دبیر اجرایی جامعه جراحان ایران با اشاره به اینکه عده‌ای از پزشکان با گرفتن زیرمیزی، باعث بدنامی دیگران می‌شوند، گفت: امروز مسئله زیرمیزی گرفتن پزشکان مطرح است اما مگر همه پزشکان زیرمیزی دریافت می‌کنند.

کاظم عباسیون صبح امروز در چهل و سومین کنگره میان‌دوره‌ای جامعه جراحان ایران در سالن مصباح مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم (ص)، اظهار داشت: بعد از استان‌های اصفهان، تبریز، شیراز و مشهد، مازندران پنجمین استانی بود که شاخه جراحان را تشکیل داد.

وی با بیان اینکه خدمات ارزنده جامعه جراحان مازندران در تمام کشور ارائه شده است، افزود: این خدمات قابل تقدیر است.

عباسیون با اشاره به اینکه تعرفه‌های پزشکی باید عادلانه باشد، گفت: باید به دنبال تعرفه عادلانه باشیم که با رشد حقوقی سایر افراد همخوانی داشته باشد.

دبیر اجرایی جامعه جراحان ایران تصریح ‌کرد: کتاب تعرفه‌های پزشکی در سایر کشورها مورد استفاده قرار می‌گیرد و مشکلی ندارد و در کشور چون می‌خواهیم این کتاب را ایرانیزه کنیم، با مشکل مواجه هستیم.

این مسئول با بیان اینکه در طول 9 سال اخیر گویا عده‌ای با پزشکان مخالف بودند و اجازه نمی‌دادند حق و حقوق پزشکان رشد کند، گفت: امیدواریم دست‌اندرکاران امروز، اقدامی برای رفع این مشکل داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه دیه از دیگر مشکلاتی است که با آن مواجه هستیم، خاطرنشان‌ کرد: رشد دیه توازنی با رشد درآمدهای ما ندارد.

عباسیون با بیان اینکه عده‌ای از پزشکان با گرفتن زیرمیزی، باعث بدنامی دیگران می‌شوند، متذکر شد: امروز مسئله زیرمیزی گرفتن پزشکان مطرح است اما مگر همه پزشکان زیرمیزی دریافت می‌کنند.

وی اظهارداشت: امیدواریم ارتباط مالی پزشک و بیمار قطع شود.
 

منبع: فارس نیوز

گردآورنده: نیایش لوافیان

   1393/7/16 10:11


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* مطلب پیشنهادی :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
1.5/10 (تعداد آرا 2 نفر )