یکشنبه 03 بهمن 1400

تخلفات کمیته انتخابات انجمن علمی دندانپزشکی ایران تا کنونتخلفـات کمیته انتخـابات انجمـن علمی دندانپـزشکی ایران تـا کنون
1397/12/12

 باتوجه به اطلاعیه آقای دکتر امیررضا رکن به تاریخ 10 اسفندماه 1397 که در بند یک نوشته شده است:" کلیه اقدامات انجام شده برگزاری انتخابات برابر ضوابط و مقررات بوده و اینجانب پاسخگوی هر سوال در این زمینه هستم"، موارد ذیل جهت پاسخگویی اعلام می گردد؛ ضمن آنکه برخی پرسش ها، زمان اعاده حقوق آن از بین رفته است و اگر کمیته انتخابات مقصر باشد تخلف است. حال نتیجه این تخلف چه خواهد شد معلوم نیست.

1️- طبق اظهار آقای دکتر امیررضا رکن رئیس کمیته انتخابات، حکم اعضاء کمیته انتخابات 1397/9/14 صادر شده است، کمیته انتخابات ده روز حداکثر فرصت داشته که زمان ثبت نام کاندیداتوری را اعلام کند، یعنی 97/9/24 اعلام می شد! چرا 1397/10/23 در روزنامه اطلاعات انتشار یافته است؟ براساس بند  "1" ماده "5" آئین نامه انتخابات انجمن های علمی گروه پزشکی این تخلف شده است.

2️- مهلت اعلام کاندیداتوری باید 20 روز باشد در صورتیکه در تاریخ 1397/10/23 درج در روزنامه اطلاعات پایان مهلت 97/11/10بوده، یعنی 18 روز، 2 روز فرصت حذف شده است!

3️- براساس جدول آئین نامه انتخابات انجمن های علمی وزارت بهداشت، کمیته انتخابات 2 ماه قبل از روز انتخابات باید فهرست کاندیداها را به کمیسیون وزارت بهداشت اعلام می کرد، در صورتیکه طی نامه منتشر شده در فضای مجازی 97/12/2 اعلام شده است و 97/12/5 پاسخ صلاحیت کاندیداها داده شده است. یعنی بجای 2 ماه قبل، 21 روز قبل از انتخابات فهرست کاندیداها اعلام شده است!

4️- طبق جدول انتخابات، کمیته انتخابات موظف بوده است همزمان با ارسال لیست کاندیداها به وزارتخانه به خود کاندیداها  نیز اعلام می کرد که اقدام نکرده است!

5️- آگهی برگزاری انتخابات، یک مجمع دارد که بصورت دو مجمع اعلام شده که انتخابات با گزارش هیات مدیره همزمان گردیده است. طبق تبصره بند 15 ماده 12 آئین نامه اجرایی انجمن های علمی گروه پزشکی، انتخابات با هیچ دستورجلسه دیگری نباید همزمان باشد چون انتخابات غیرحضوری است.

6️- آگهی تشکیل مجمع عمومی انتخابات را باید کمیته انتخابات در روزنامه چاپ کند که متاسفانه هیات مدیره امضاء کرده است.

7️- مجمع عمومی عادی سالیانه نوبت دوم گزارش هیات مدیره و بازرس در تاریخ 97/2/20 تشکیل شده، چرا با همان موضوع دوباره در یکسال در تاریخ 97/12/23 همزمان با انتخابات باز هم مجمع عمومی گزارش هیات مدیره تشکیل می گردد!
8-  یکی از اعضاء کمیته انتخابات انجمن علمی دندانپزشکی ایران در هیچ جلسه ای شرکت نکرده است، چرا جایگزین نداشته است؟ و علت چه بوده است؟

9️- رئیس کمیته انتخابات انجمن دندانپزشکی ایران، آقای دکتر امیررضا رکن در وزارت بهداشت عضو کمیته تخلفات کمیسیون انجمن های علمی گروه پزشکی نیز هست و این یعنی اگر شکایتی از انجمنی بشود، ایشان رسیدگی می کند. در حال حاضر اگر از کمیته انتخابات انجمن علمی دندانپزشکی ایران شکایت شود، در کمیته تخلفات وزارتخانه،  خود آقای دکتر امیررضا رکن رسیدگی می کند. یعنی آقای دکتر رکن خودش شکایت از خودش را رسیدگی می کند! این براساس تبصره 13 ماده 12 با بی طرف بودن کمیته انتخابات متناقض است و تخلف می باشد.
 به نظر می رسد مسئولان انجمن دندانپزشکی ایران با کمیسیون انجمن های علمی گروه پزشکی برای اهداف خود یک روح در دو کالبد هستند. تعریف این انجمن را با یک نهاد مدنی غیر دولتی مقایسه کنید. (NGO)
 ادامه دارد...باعضویت در انجمن دندانپزشکی ایران
 و ثبت نام در سایت کمیسیون انجمن ها
در انتخابات شرکت کنید.
تنها راه، رفتن پای صندوق رأی الکترونیک است.
٢٣ اسفندماه ١٣٩٧ روز انتخابات


 
 1-عضویت در سایت انجمن دندانپزشکی ایران
۲- عضویت در سایت کمیسیون انجمنهای علمی گروه پزشکی

 

   1397/12/13 09:06


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* مطلب پیشنهادی :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
5.2/10 (تعداد آرا 65 نفر )

Curl error: Could not resolve host: pipes.yahoo.com
خبرنامه الکترونیک
درج لینک ما