پنجشنبه 11 آذر 1400

تجمع دندانپزشک‌ها در مقابل مجلس

جمعی از فارغ التحصیلان رشته دندانپزشکی در خارج از کشور امروز (دوشنبه) در سومین روز تجمع خود در مقابل مجلس شورای اسلامی باردیگر خواستار رفع مشکل ادامه تحصیل خود شدند.

این فارغ التحصیلان دندانپزشکی در خارج از کشور از روز شنبه گذشته با تجمع در مقابل مجلس شورای اسلامی خواستار اصلاح قانون تغییر ضوابط در جایابی آنان در دانشگاه ها و حمایت کمیسیون بهداشت و درمان مجلس برای رفع مشکلات خود در جایابی برای ادامه تحصیل خود هستند.

در دست نوشته هایی که این فارغ التحصیلان در دست دارند نوشته شده است: «ما دندانپزشکان فارغ التحصیل خارج از کشور نسبت به بی عدالتی در ارزشیابی مدارکمان با دستورالعمل سلیقه ای جدید دبیرخانه آموزش دندانپزشکی وزارت بهداشت اعتراض داریم.»، «کمیسیون بهداشت، حمایت- حمایت» و «تا گرفتن نتیجه اینجاییم».

یکی از فارغ التحصیلان رشته دندانپزشکی در خارج از کشور درمورد علت برگزاری این تجمع اظهارداشت: نحوه پذیرش فارغ التحصیلان در خارج از کشور که متقاضی ادامه تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی در داخل بودند در گذشته بدون برگزاری آزمون بود.

وی افزود: اما هم اکنون تغییر رویه ای در نحوه جایابی این گروه صورت گرفته به طوری که دانشجویان باید ابتدا در آزمون شرکت کنند و داوطلبانی که رتبه بالاتری داشته باشند برای پذیرش به دانشگاه های برتر پزشکی معرفی می شوند.

به گفته وی در حال حاضر سقفی برای جایابی این دانشجویان در نظر گرفته شده و دانشجویانی که تحصیل خود را در کشورهای مختلف در رشته دندانپزشکی به پایان رسانده اند برای جایابی در دانشگاه های کشور باید در آزمونی همانند کنکور شرکت کنند.

منبع: ایرنا

گردآورنده: نیایش لوافیان

   1393/7/1 18:03


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* مطلب پیشنهادی :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
5.5/10 (تعداد آرا 2 نفر )