چهارشنبه 01 خرداد 1398

بیانیه شماره یک گروه هم اندیشی برای تغییر و تحول

بیـانیـه شمـاره یـک
" گـروه هم انـدیشی بـرای تغییـر و تحـول "

رسیدن به شاهراه تغییر و تحول، ضرورت هم اندیشی و آگاهی از داشته ها، بایدها و نبایدها و به خصوص واقعیت موجود نقشه همکاری و همراهی بین انجمن ها و دولت، انجمن ها و دندانپزشکان، انجمن ها و نهادهای اقتصادی، انجمن ها و شرایط حضور بین المللی و ...  را می طلبد. انجمن های دندانپزشکی در کلان حضور خود باید بتوانند شرایط موجود را تغییر دهند و از روزمرگی و تکرار پرهیز نمایند. امکان انتقال قدرت از بخش دولتی به نهادهای مدنی را با تکیه بر قدرت اجتماعی خود به دست آورند. در شرح وظایف و اهداف اساسی انجمن ها قابلیت های ارزشمندی به صورت دسترسی به اهداف علمی، فنی، تحقیقاتی، آموزشی و همکاری قانون مند با بخش علمی وزارت بهداشت و تاثیر در رشد و توسعه علم، نشر دانش و کسب مطالبات حرفه ای تعریف مشخصی دارد.
1-"گروه هم اندیشی برای تغییر و تحول (https://t.me/joinchat/A73ph0dQitlK6lZoagdEZQ)" بر اساس وظایف خود مبشر و مدافع منافع دندانپزشکان عمومی است و بر این اساس به طور استراتژیک سیاست همکاری و همراهی با انجمن های تخصصی و همکاران دندانپزشک متخصص را در برنامه خود گنجانده است.
2- در نگاه ملی و در قانون کاهش تصدی گری بخش دولتی، انجمن های دندانپزشکی همانند نهادهای مدنی دیگر لازم است به تدریج از نیاز بخش دولتی مستقل شده و خود در تبلور قدرت مدنی، امور خود را اداره کنند. همانگونه که در این امر در توسعه آموزش مداوم مقرر گردیده بود که اختیار برگزاری کنگره ها، همایش ها و جداول علمی در حوزه اختیار انجمن ها باشد. تا  از این طریق رانت ارتباطات و دیکته عوامل دولتی به انجمن ها و تاثیر نگاه های جناحی از صحنه حذف شود.
3️-بلندپروازی و توقع غیر متعارف و شعارهای خارج از حوزه قدرت انجمن ها در انتخابات می تواند در عدم حصول به آن ها ، موجب دلسردی و خروج دندانپزشکان در طولانی مدت از صحنه شود. اهداف و وظایف اساسنامه ای ماهیت انتقال قدرت به انجمن ها را ندارد و اکثرا انجمن ها نقش تشویقی، تبلیغی و مشورتی دارند، که باید در تغییر این ماهیت، انجمن ها به بخش مردمی قدرتمندتبدیل شود.
4-تغییر کیفی آموزش علمی پس از فارغ التحصیلی با استانداردسازی آموزش در اشکال مختلف آن باید در دستور کار انجمن ها منطبق با ضرورت های علمی قرار گیرد.
5️-ساختار نحوه اداره انجمن به صورت تقویم سازمانی و انتشار آن در بستر وظایف هیات مدیره و بازرس و ایجاد شرایط تحول انجمن به صورت سازمان فراگیر جهت اداره دموکراتیک آن باید در دستور کارقرار گیرد.
6- تحول ارتباط اعضاء با انجمن برای بهینه سازی نیازهای علمی و ضرورت های مالی انجمن
7️- تقویت و ایجاد ارتباطات بین المللی در منطقه خاورمیانه، آسیای میانه و به تدریج در سطح آسیا و با امید همبستگی و همکاری در سطح جهانی
8️-کاندیداهای گروه هم اندیشی برای تغییر و تحول با قدرت با تکیه برای تغییر و تحولی که به دست دندانپزشکان کشور انجام خواهد شد فضای موجود را به سمت تحول بنیادی تغییر خواهند داد. این مهم در صورتی امکان دارد که بتوانیم به توانایی یکایک مان ایمان آوریم.


باعضویت در انجمن دندانپزشکی ایران
 و ثبت نام در سایت کمیسیون انجمن ها
در انتخابات شرکت کنید.
تنها راه، رفتن پای صندوق رأی الکترونیک است.
٢٣ اسفندماه ١٣٩٧ روز انتخابات


 
 1-عضویت در سایت انجمن دندانپزشکی ایران
۲- عضویت در سایت کمیسیون انجمنهای علمی گروه پزشکی
   1397/12/21 10:14


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* مطلب پیشنهادی :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )