جمعه 14 بهمن 1401

برگزاری دوره جامع کوتاه مدت سه روزه زیبایی - روز دوم

گزارش کلاس کامپوزیت خلفی
سخنران دکتر سعید نعمتی
موضوع: کامپوزیت های خلفی
روز دوم پنجشنبه 29 دی ماه 1401
از دوره جامع سه روزه زیبایی وترمیمی انجمن دندانپزشکان عمومی ایران


 دوره سه روزه زیبایی و ترمیمی که در سه بخش باندینگ ها، کامپوزیت خلفی و ونیرهای کامپوزیتی طراحی شده بود. در روزهای چهارشنبه 28، پنجشنبه 29 و جمعه 30 دی ماه 1401 در محل جدید انجمن دندانپزشکان عمومی ایران برگزار گردید.

روز پنجشنبه 29 دی ماه 1401 دکتر سعید نعمتی از اساتید صاحب نام و پرتلاش دندانپزشکی کشور در زمینه کامپوزیت خلفی سخنرانی و کارگاه عملی زنده روی بیمار داشتند.

دندانپزشکی ترمیمی فراگیرترین رشته دندانپزشکی در درمان های کلینیکی بخصوص برای همکاران دندانپزشک عمومی در سراسر کشور می باشد. تحولات وسیعی که در جایگزینی و یا هم راستایی آمالگام با رویکرد استفاده از کامپوزیت ها بوجود آمده است. در استفاده از کامپوزیت ها، نیازهای درمانی باعث تغییرات سریع و وسیعی در تولید انواع کامپوزیت ها، فلو کامپوزیت ها، تینت ها و ... همراه با تکنیک های جدید در ترمیم های خلفی و قدامی شده است. انواع ماتریس، وج ها، ماتریس هولدر در جنس و اشکال مختلف، انواع اینسترومنت ها که دنیایی برای خود دارند، باعث شده که آموزش کامپوزیت های خلفی و درمان آن نیازمند یک کلاس و دوره طولانی شود.
دکتر سعید نعمتی متخصص دندانپزشکی ترمیمی که علاوه برشیوایی و توانایی در آموزش، دارای صفت بارز یک معلم موفق هستند که در انتقال دانسته های خود، استاد هستند. ایشان یک روز کامل مباحث:

•  اصول و مبانی آماده سازی دندان برای ترمیم خلفی
•  آشنایی با انواع وسایل ترمیم کامپوزیت خلفی (انواع وج ، نوارها و ماتریس هولدرها، فرزهای تراش و پرداخت ، مولت های پرداخت و...)  
•  تکنیک پر کردن دندان خلفی با کامپوزیت
•  کیورینگ کامپوزیت  
•  روش بازسازی فرم آناتومیک در دندان های خلفی
•  چگونگی ایجاد کانتکت پروکزیمالی در ترمیم کامپوزیت خلفی
•  فینیشینگ، پالیشینگ  
•  کار زنده و عملی روی بیمار ترمیم کامپوزیت خلفی

را بطور کامل آموزش دادند و در پایان این روز با دستاورد ارزشمند کار روی بیمار بطور زنده با نشان دادن تمام مراحل کار درمان کامپوزیت خلفی را آموزش خود را کامل کردند.
گروه اجرایی انجمن دندانپزشکان عمومی ایران سرکار خانم دکتر مریم احمدی، دکتر مارال قربان زاده، دکتر علیرضا فروزنده با کادر دبیرخانه خانم ها زهره جلالی و زینب میرزایی موفقیت این مهم را فراهم کردند.


   1401/11/3 14:48


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* مطلب پیشنهادی :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )

Curl error: Could not resolve host: pipes.yahoo.com; Unknown error
خبرنامه الکترونیک
درج لینک ما