جمعه 20 تیر 1399

بررسی تغییرات اساسنامه مجمع عمومی فوق العاده نوبت دوم

 
بررسی تغییرات اساسنامه مجمع عمومی فوق العاده نوبت دوم 96/12/03 در مورد
 نحوه برگزاری انتخابات الکترونیک در تطابق با آیین‌نامه اجرایی
انجمن های علمی گروه پزشکی
 
همکاران ارجمند، همانگونه که مصرانه از شما درخواست شده است، حتماً با عضو شدن در انجمن دندانپزشکی ایران در انتخابات شرکت کنیم و حتماً از حقوق خود اطلاع داشته باشیم. اساسنامه علمی، آیین نامه اجرایی انجمن های علمی گروه پزشکی، تغییرات اصلاحی اساسنامه، اطلاعیه ها را با دقت بخوانیم.
 آیین‌نامه اجرایی انجمن های علمی گروه پزشکی در سال 05/10/94  به شماره 1097/500 از وزارت بهداشت در سال 1396 به انجمن ها ابلاغ شد. بر اساس یک سال بحث و جدل و مکاتبات انجمن دندانپزشکان عمومی ایران اعلام کرد این آیین نامه دارای ایرادات وسیع حقوقی بوده است که متأسفانه کمیسیون وزارت بهداشت که جناحی عمل کرده به این تذکرات توجه نکرد و امروز هم عده ای  با حضور در این کمیسیون مانع دسترسی به کمیسیون شده و خطر بروز مشکلات برای همه انجمن های علمی و حقوق اعضاء انجمن ها را در بردارد.
در مورد تشکیل مجمع عمومی نوبت دوم تغییرات اصلاحی اساسنامه علمی انجمن علمی دندانپزشکی ایران (03/12/96) متن ذیل را که برای دومین بار انتشار می‌دهیم آمده است که:
4) عبارت و تبصره ی ذیل در ادامه ماده ۱۴ آورده شد؛
«انتخاب اعضای هیئت مدیره به صورت الکترونیک در خارج از زمان مجمع عمومی عادی سالانه انجام می پذیرد »
«تبصره ۱:در صورت فراهم نبودن امکانات لازم برای انتخابات الکترونیکی با پیشنهاد هیئت مدیره وتائید بازرس و تصویب کمیسیون  انجمن های علمی وزارت بهداشت  انتخابات می‌تواند به صورت حضوری برگزار گردد. »
در این متن نوشته شده که انتخابات الکترونیک است در صورتی که هیئت مدیره و بازرس با هماهنگی کمیسیون در صورت نبودن امکانات به صورت حضوری برگزار می شود.
 انجمن دندانپزشکان عمومی ایران در تاریخ 21/10/1396 انتخابات را برگزار کرد یکی از ایرادات به شدت غیرقانونی و جناحی برگزار نشدن انتخابات به صورت الکترونیک بوده است، در حالی که در سال بعد 30/01/97 انتخابات انجمن علمی متخصصین پروتز یک مرتبه به علت آماده نبودن همین امکانات با 62 نفر حضوری برگزار شد. البته آقای دکتر علی تاجرنیا عضو کمیته انتخابات بود و جالب است در آن انتخابات رأی نیاورد، حتی علی البدل هم نشد.
 چطور در سال ۹۶ برای انجمن عمومی انتخابات الکترونیک اجباری ولی در سال ۹۷ برای انجمن متخصصین پروتز به علت مشکلات ثبت شرکت ها حضوری است، چون رئیس انجمن دندانپزشکی ایران عضو هیئت مدیره انجمن متخصصین پروتز و عضو کمیسیون انجمن هاست؟ همین مشکل ثبت شرکت ها را ما طی چندین نامه مستند داریم. خودتان قضاوت کنید.
 به هر حال بعد از آن همه انتخابات ها الکترونیک شد! چرا کمیسیون انجمن های علمی گروه پزشکی در وزارت بهداشت این تغییر اساسنامه را تصویب کرد ولی همه انجمن‌های دیگر موظف شدند طبق نامه شماره 191/503 مورخ96/10/10 در مجمع عمومی فوق العاده شان آن را مصوب کنند.
در آئین نامه اجرایی انجمن های علمی گروه پزشکی در ماده 11 در این مورد اجباری بودن انتخابات الکترونیک تکلیف کرده است که:
ماده 11: شیوه رأی گیری
با توجه به وسعت جغرافیایی کشور و پراکندگی گسترده اعضا و به منظور مشارکت حداکثری اعضای پیوسته هیئت مدیره موظف است شیوه برگزاری انتخابات را در یکی از مجامع قبلی انجمن به تصویب اکثریت اعضا رسانده و قبلاً به تأیید دبیرخانه کمیسیون نیز برسد.
تبصره: با راه ‌اندازی سامانه الکترونیکی کلیه انتخابات به شیوه الکترونیک برگزار خواهد شد.
باتوجه به این تبصره ماده 11 - مصوبه مجمع عمومی فوق العاده انجمن علمی دندانپزشکی ایران که اعلام شده در صورت فراهم نبودن امکانات به صورت حضوری برگزار می شود. شائبه سوء استفاده را دامن می زند و بدتر اینکه کمیسیون ظاهراً همین را مصوب کرده است. ما همیشه گفته ایم افراد سیاسی، دولتی و جناحی رانت ایجاد می کنند رانت یعنی حذف حقوق اکثریت!
 
باعضویت در انجمن دندانپزشکی ایران
 و ثبت نام در سایت کمیسیون انجمن ها
در انتخابات شرکت کنید.
تنها راه، رفتن پای صندوق رأی الکترونیک است.
لینک:
http://www.ida-dent.org/p/ExcidaRegisterDentists.aspx?view=Forum


enlightened عضویت در سامانه جامع انجمن های علمی پزشکی ایران

 www.ima-net.ir


 

 
 
 
   1397/11/23 18:01


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* مطلب پیشنهادی :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
اطلاع رسانی دندانپزشکی


Curl error: Could not resolve host: pipes.yahoo.com
خبرنامه الکترونیک
درج لینک ما