یکشنبه 03 بهمن 1400

ایران در حوزه مواد دندانپزشکی پیشرفت خوبی داشته است

دبیر اجرایی سیزدهمین کنگره بین‌المللی دندانپزشکی کودکان ایران گفت: ایران در حوزه مواد دندانپزشکی پیشرفت بسیار خوبی داشته است اما در بخش تجهیزات هنوز در ابتدای مسیر قرار دارد.

علیرضا صراف ظهر امروز در نشست خبری سیزدهمین کنگره بین‌المللی دندانپزشکی کودکان ایران در تالار اجتماعات دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: این دانشکده دارای مرکز تحقیقات گسترده‌ای است که تاکنون به دستاوردهای بسیاری در حوزه دندانپزشکی به ویژه برای کودکان رسیده است.

وی ادامه داد: در کشور ما، تولیدات مواد دندانپزشکی به علت تحریم‌های مختلف پیشرفت بسیار خوبی داشته است، اما در بخش تجهیزات هنوز در ابتدای مسیر قرار دارد.

*حضور 13 شرکت تولیدی در کنگره دندانپزشکان کودکان

در ادامه این نشست، استادیار بخش کودکان دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: 13 شرکت تولیدی از تهران، اصفهان و مشهد به عنوان تولیدکنندگان داخلی در این کنگره حضور دارند که بسیاری از آن‌ها به عنوان نماینده کشورهای انگلیس، ژاپن، آمریکا و اتحادیه اروپا در کشور فعالیت می‌کنند.

ایمان پریسایی با بیان اینکه در این کنگره تخفیف‌های مختلفی نیز در نظر گرفته می‌شود، افزود: هزینه‌های درمانی دندانپزشکی به علت قیمت بالای مواد دندانپزشکی و تجهیزات، بالا است و درحال حاضر با عنوان بیمه تکمیلی شهروندان می‌توانند از درمان‌های مختلف بهره‌مند می‌شوند.
 

منبع:ایرنا

گردآورنده:نیایش لوافیان

   1393/5/11 11:14


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* مطلب پیشنهادی :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
1/10 (تعداد آرا 1 نفر )

Curl error: Could not resolve host: pipes.yahoo.com
خبرنامه الکترونیک
درج لینک ما