دوشنبه 18 فروردین 1399

انتشار کتاب سلامت دهان و جامعه

کتاب سلامت دهان و جامعه
Community Oral Health
انجمن دندانپزشکان عمومی ایران انتشار یافت.

 

 اولین همایش سراسری سلامت دهان انجمن دندانپزشکان عمومی ایران بر اساس یک رسالت ملی میهنی  29-27  تیرماه ۱۳۹۷ برگزار شد.
 این همایش در تحریم جناحی و اعمال نظر غیر قانونی از امتیاز آموزش مداوم محروم شد و فاقد نمایشگاه مواد، وسایل و تجهیزات دندانپزشکی بود بهمین دلیل برگزاری آن با دشواری های بسیار زیادی مواجه شد؛ ولی ما همایش سلامت دهان را برگزار کردیم.
 از آنجائیکه سخنرانان موضوعات بسیار مهمی را در برون رفت از مشکلات بهداشت، پیشگیری و تامین سلامت دهان مطرح کردند، به پاس گرامیداشت آنها که آمدند و آنها که سخنرانی هایشان روشنایی بخش و کمک به مردم میهن مان بود، متن سخنرانی ایشان را پیاده و به صورت یک کتاب نفیس به نام "سلامت دهان و جامعه" چاپ و انتشار دادیم.

 انجمن دندانپزشکان عمومی ایران در 29-27 تیر ماه ۱۳۹۷ اولین همایش سراسری "سلامت دهان " خود را با حضور جمع کثیری از سخنوران کارشناس و در شرایط بسیار سخت و با اعمال نفوذ دندانپزشکان جناحی کمیسیون انجمن های علمی گروه پزشکی ازامتیاز آموزش مداوم محروم بود، برگزار شد.

این همایش بدون نمایشگاه مواد، وسایل و تجهیزات دندانپزشکی بوده است. ضمن آنکه با تهدید بسیاری از سخنوران و عدم حضور متولیان بهداشت وزارتخانه و مسئولان طراز اول آن وزارتخانه همراه بوده است. ما دندانپزشکان وظیفه مان درمان بیماران و در اولویت آن آموزش بهداشت و پیشگیری است.  وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (دولت) برای کارایی و همسویی انجمن های علمی دندانپزشکی و بسیاری از دندانپزشکان عمومی و متخصص نتوانست از چنبره ی محاصره جریان های جناحی دندانپزشکی خارج شود و به بدنه قدرتمند مردمی دندانپزشکان برای توسعه بهداشت و پیشگیری و در واقع سلامت دهان متصل شوند. انجمن دندانپزشکان عمومی ایران در سخت‌ترین شرایط مالی و تحریم تخصیص امتیاز آموزش مداوم، همایش سلامت را بدون نمایشگاه و بدون امتیاز برگزار کرد. این خود یک سند ارزشمند تاریخی برای ثبت در تاریخ مقاومت مردمی در مقابل جریانات انحصار طلب و تمامیت خواه بظاهر رفرمیست می باشد.
در یک اقدام بسیار مهم و ارزشمند اولاً از آن‌هایی که آمدند و در آن روزها حمایت کردند به عنوان اصلی ترین نیروهای حامی و پشتیبانی انجمن دندانپزشکان عمومی ایران سپاسگزاری عمیق خود را اعلام می داریم؛ هرچند با خوش وقتی باید اذعان کرد انجمن متعلق به آنها و آنها پشتیبان انجمن هستند. از سخنورانی که برای برون رفت از مشکلات بهداشت و پیشگیری و تأمین سلامت دهان آمدند و سخنرانی کردند سپاس قدرشناسانه خود را اعلام می داریم. آنها عاشقانه برای خدمت به مردم، تحقیقات، دانش و بینش خود را سخنرانی کردند برای اینکه زحمات ایشان را به همه همکاران و مسئولان برسانیم، متن های سخنرانی های ایشان را پیاده کرده و به صورت یک کتاب نفیس چاپ و انتشار دادیم.
از همه آنها که بودند و هستند سپاسگزاریم. ما کارمان را در سخت‌ترین شرایط ادامه دادیم و امروز همچنان با یکدیگر به راه مان ادامه می دهیم. راه ما پیشرفت و توسعه میهن مان و خدمت به مردم می باشد.

   1398/12/8 13:40


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* مطلب پیشنهادی :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
اطلاع رسانی دندانپزشکی


خبرنامه الکترونیک
درج لینک ما