چهارشنبه 01 خرداد 1398

آقای سید مجیدحسینی


 سخنـرانی آقـای سیـدمجیـد حسیـنی

نـايب رئيـس اتحـاديه صنـف تجهيـزات و مـواد مصـرفى دنـدان پـزشـكىآقای سید مجیدحسینی: عرض سلام و ادب دارم خدمت همه حضاران محترم، همکاران، دندانپزشکان و پزشکان محترم، همچنین تشکر می کنم از ریاست انجمن محترم عمومى ايران جناب آقاى دكتر شهنى زاده و هئيت مديره محترم انجمن و جناب آقای کلانتری و اظهار خرسندى نمايم كه بنده چند لحظه ای را خدمت تان باشیم، امیدوار بودم که بتوانیم در کنار عزيزان زحمت كش در اداره محترم تجهیزات پزشکی هم باشیم، تا با یک هم اندیشی این تحریم ها را مدیریت کنیم. من می خواستم بگویم که این تحریم ها برای اداره کل تجهیزات پزشکی نیست، این تحریم ها برای انجمن ها نیست، این تحریم برای صنف یا شخص به خصوصی نیست، این تحریم برای ایران است و ما همه با هم باید دست به دست هم بدهیم و این تحریم ها را مدیریت کنیم.
ما زمان را ازدست دادیم. من گله مند هستم، از خودم گله دارم به عنوان یک مهره کوچک در این صنف تا عزیزان و سروران و رؤسای بالای دستم و وزارت محترم بهداشت، به خصوص اداره کل تجهیزات پزشکی. من می بینم که تشویق می کنند شرکت های تحت پوشش صنف ام را که مبادرت کنند به واردات و تصویب در واردات را به هر صورت راه هایی را پیش پای ما می گذارند که بسیاری از این راه ها را همکاران ما خوب بلد هستند. ما در صنف تجهیزات دندان پزشکی فکر می کنم در این حدود 38 سال که من هستم تا کنون هیچ گونه کمبود کالایی در حوزه دندان پزشکی نبود است و اگر در این بحران هم دوباره این هم اندیشی ها نزدیک تر بود و اداره کل محترم تجهيزات و اتحادیه صنف  و گمرك محترم جمهوري اسلامى و انجمن های صنفی همایش های بیشتری می گذاشتند حتماً می توانستیم بسیار بسیار مطلوب تر این تحریم ها را هم مدیریت کنیم.
من به دو مورد اشاره می کنم، یکی مسئله سهمیه ارزی را می گویند و من گاهاً دیده ام که از این موردی که می گویند، دندان پزشکان تشریف بیاورند در شرکت ها و ارز 4200 را مطالبه می کنند. بعضی ها هم در اخباری که می شنوند فکر می کنند شرکت های تحت پوشش ما ارز 4200 گرفته اند و در انبارها احتکار کرده اند و بحث بر این دارند که سودهای نامعقولی داشته باشند، تا آنجایی که من خبر دارم حدود یک صفحه A4 اسامی است که وزارت بهداشت، اداره کل تجهیزات پزشکی اعلام کرده است که اعضای تحت پوشش ما ارز 4200 گرفته اند که البته من لیست را نگاه می کنم می بینم من هم در آن لیست هستم. هنوز کالا ام تولید نشده، پولی که حواله زده ام .... نمی خواهم مسائل را باز کنم. واقعاً با دشواری ارز 4200 را به مقصد رساندم. من 7% بابت کارمزد به بانک خودمان در ایران دادم. 9% کارمزد به بانک واسطه در اروپا دادم که این پول در حساب فروشنده بنشیند. حالا ما در حمل کالا و آوردن کالا در گمرک چه مسائلی را خواهیم داشته باشیم و چه استرسی هایی را پشت سر خواهیم گذاشت. فقط می خواهم بخش های کوچکی را اشاره کنم که عزیزان دندان پزشک محترم هم بتوانند شرکت های وارد کننده را راهنمایی و درک کنند.
عرض به خدمت شما در حال حاضر از 100 هزار دلار به فرضی که حواله 4200 به ما دادند، حدود 17 هزار دلار اش بابت کارمزد حواله هزینه شده است. باید همان 100 هزار دلار را بیاوریم. باز آمدیم از طریق صرافان چهار راه استانبول ارز را خریداری کردیم و حواله زدیم که این تفاوت را از جیب مان بازار آزاد تأمین کند. بر مبنای آن ارزی که گرفته شده قیمت گذاری شود و خدمت عزیزان ارائه کنیم. تا حالا چند نفر از شرکت های محترم در این برهه زمانی توانستند کالاهای شان را ترخیص کنند و اعلام کردند و توزیع شده است و اتحادیه و کمیسیون های پنج گانه زیر نظر اتحادیه نظارت داشتند بر توزیع عادلانه این کالاها و یک مقدار همکاری بیشتری بین اتحادیه و انجمن ها پیش بیاید که ما بتوانیم این گونه کالاها را اطلاع رسانی کنیم. کالاها دقیقاً زیر نظر اتحادیه صنف با نظر اتحادیه صنف توزیع می شود و قیمت گذاری اش هم مطابق جدول قیمت گذاری سازمان حمایت از مصرف کنندگان تأمین می شود.
من می خواستم اشاره کنم به مسئله ای که اداره کل تجهیزات را شرکت های تحت پوشش من را دعوت می کند و اصرار دارد كه محصولات دندانپزشكى راتامین کنیم به هر طریقی که میتوانیم با هر سیاستی که امکان دارد، چه از مسافری، ال، پته، بدون انتقال ارز، که بحران چندانی برای تجهيز ات دندان پزشکی نباشد. از طرفی هم من می بینم برای گرفتن یک مجوز زمان های بسیار طولانی را باید طی کنیم و موازی کاری های بسیاری را انجام دهیم و من می خواستم که دوستان و مسئولان دیگری هم در این جمع بودند از اداره تجهیزات که واقعاً این را برای آن راه حلی می توانستیم تعیین کنیم که کالاهایی که بعد از حدود 20 سال سابقه، دارای استاندارد های بین المللی است. در گمرک این موازی کاری به صورت نمونه بفرستیم برای استاندارد تهران و این ارزیابی و استاندارد تأیید شود و مراحل پیچیده واردات را به ما تحمیل می کنند و این باعث وقفه بین واردات کالا و تحویل کالا در تهران می شود. اميد است وفق فرمايشات وزير محترم بهداشت تسهيلات واقعى در امر صدور مجوز ورود و ترخيص کالا از گمرکات ايجاد گردد.   1397/7/4 14:39


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* مطلب پیشنهادی :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )