دوشنبه 23 فروردین 1400

اطلاعیه شماره 3


ابطال رأی غیر قانونی کمیسیون توسط دیوان عدالت اداری!

 
دیوان عدالت اداری مصوبه کمیسیون انجمن های علمی گروه پزشکی کشور دال بر تعلیق فعالیت علمی انجمن دندانپزشکان عمومی ایران باطل کرد. کمیسیون به قانونی که خود قائم و ملزم به آن است تمکین کند. سکوت تا آنجا که کیان انجمن دندانپزشکان عمومی ایران را خدشه دار نکند دوام دارد. پس از کشمکش های فراوان بین انجمن دندانپزشکان عمومی ایران و ترکیب جدید کمیسیون و دبیر آن که  البته بسیاری از اعضا کمیسیون که غیر دندانپزشک هستند از ماحصل جریانات مطلع نیستند، کمیسیون به بهانه واهی که یکی عدم برگزاری انتخابات و مسائل دیگر به اداره کل آموزش مداوم همراه چند انجمن دیگر اعلام کرد که به برنامه های علمی انجمن دندانپزشکان عمومی ایران امتیاز ندهد . مفهوم آن این است که امتیاز گرفتن را تعلیق کرده اند.
انجمن دندانپزشکان عمومی ایران بلافاصله به دیوان عدالت اداری که سازمان ناظر قضایی بر فعالیت تمام دولت یعنی وزارتخانه های دولتی و سازمان های تابعه را دارد، شکایت کرد . طبق تبصره بند 16 اساسنامه و طبق تبصره 5 ماده 13آیین نامه اجرایی انتخابات انجمن ها تا تشکیل هیات مدیره جدید هیات مدیره قبلی مکلف به اداره امور و هیچ کس حق ابطال اختیارات هیات مدیره حاضر را ندارد .
در نتیجه طی دادنامه شماره 9709970904200697 مورخ 22/9/97 دیوان عدالت اداری حکم تعلیق فعالیت علمی انجمن دندانپزشکان عمومی ایران و اخذ امتیاز هر برنامه علمی را با حکم قطعی، باطل کرد و دستور داد تا حصول نتیجه بررسی نتایج انتخابات 21/10/96 هیات مدیره فعلی به کار خود با تمام اختیارات ادامه دهد. متاسفانه کمیسیون تمکین نکرده و عوامل آن بخصوص سایت سخن پراکنی این جریان " دندانه " مرتب در این جو سازی همراه است. جالب است که در تاریخ 28/3/97کمیسیون هنوز اعلام می کند که حکم دیوان را دریافت نکرده است در حالیکه در جلسه کمیسیون درباره آن بحث شده و انجمن هم حکم دیوان عدالت را برای تمام مسئولان کتبا ارسال کرده است. کمیسیون وزارتخانه، دبیر و رییس آن باید حکم دیوان عدالت اداری را اجرا کنند.
دیوان عدالت اداری سازمان قضایی ناظر بر اقدامات دولت جمهوری اسلامی ایران است و احکام آن لازم اجرا است .
انجمن دندانپزشکان عمومی ایران هم از نظر علمی و هم صنفی به فعالیت قانونی خود ادامه می دهد و عده ای تلاش می کنند ارتباط انجمن با دندانپزشکان عمومی ایران را با جامعه دندانپزشکی کشور مخدوش و افکار عمومی را مشوش کنند. ما تا قانون حکمیت می کند اقدام خواهیم کرد پس از آن به دندانپزشکان کشور رجوع خواهیم کرد.

 
   1397/4/18 17:25


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* مطلب پیشنهادی :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )

Curl error: Recv failure: Connection reset by peer
خبرنامه الکترونیک
درج لینک ما