شنبه 09 مرداد 1400

اطلاعیه شماره 18

حکم جدید دیوان عدالت اداری ، الزام رئیس کمیسیون انجمن های علمی گروه پزشکی در

تاکید بر ابقا هیات مدیره علمی انجمن دندانپزشکان عمومی ایران

 دیوان عدالت اداری در سومین حکم، به شماره 970244 تاریخ 97/6/10 به رئیس کمیسیون انجمن های علمی گروه پزشکی اعلام کرد بلافاصله نسبت به اجرای دستور موقت دیوان دال بر ابقای هیات مدیره انجمن علمی دندان پزشکان عمومی ایران اقدام کند، در غیراین صورت ظرف سه روز پس از دریافت حکم(97/6/10) ، نام متخلف یا متخلفین مانع اجرای این حکم را در راستای اجرای ماده 39 قانون تشکیلات و آئین دادرسی دیوان عدالت اداری معرفی کند، تا به استناد ماده مذکور 6 ماه تا یک سال انفصال خدمت اعمال شود.
1-  پیش از برگزاری انتخابات انجمن علمی دندان پزشکان عمومی ایران 96/10/21 ، کمیسیون انجمن های علمی گروه پزشکی وزارت بهداشت براساس شکایت چندنفر، بدون بررسی و طی مراحل قانونی طی نامه ای در تاریخ 96/10/19 از انجمن انتظار داشت که انتخابات برگزار نشود وگرنه نماینده ناظر را برای رسمیت مجمع عمومی اعزام نخواهد کرد. این نامه در تاریخ 96/10/20 ساعت 11 صبح یک روز قبل از انتخابات در محل کنگره دوازدهم تسلیم رئیس انجمن شد. انتخابات فردای همان روز طبق نظر مجمع بنا بر برنامه اعلام شده برگزار شد.
2-  در هنگام دادرسی شکایت انجمن علمی دندان پزشکان عمومی ایران در دیوان عدالت اداری ، کمیسیون انجمن های علمی گروه پزشکی وزارت بهداشت با اعمال نفوذ دندان پزشکان اثرگذار عضو کمیسیون به بهانه عدم برگزاری انتخابات !!! فعالیت علمی انجمن را تعلیق کرد تا به انجمن حداکثر فشار را بیاورد.
3-  دیوان عدالت اداری در حال دادرسی پرونده انجمن دندانپزشکان عمومی ایران در قانونی بودن انتخابات علمی انجمن بود که در تاریخ 16/2/97 طی نامه شماره 503/18/د فعالیت علمی انجمن از سوی کمیسیون انجمن های علمی وزارت بهداشت تعلیق شد. این حکم که خلاف قانون بود بلافاصله در ادامه دادرسی به دیوان تسلیم گردید. دیوان عدالت اداری در تاریخ 97/2/29 طی حکمی به شماره پرونده 9709970904200697 به کمیسیون انجمن های علمی گروه پزشکی وزارت بهداشت ابلاغ کرد که هیات مدیره فعلی انجمن عمومی طبق اساس نامه با کلیه اختیارات حقوقی و علمی ابقاء شود تا به نتایج انتخابات رسیدگی شود. دبیر کمیسیون، دکتر سیدجلیل حسینی با اعمال نفوذ دندان پزشکان عضو کمیسیون و گروه فشار کارمندان دندانپزشک وزارتخانه، حکم دیوان عدالت اداری را در اقدامی غیرمتعارف و غیرقانونی اجرا نکردند.
4-  انجمن علمی دندان پزشکان عمومی ایران مجددا برای رسیدگی مجدد و الزام و تمکین به حکم صادره، به دیوان عدالت اداری مراجعه کرد. متاسفانه وزارت بهداشت در حرکتی غیرقانونی، غیرمنتظره و لجوجانه هیات مدیره انجمن دندان پزشکان عمومی ایران را در تاریخ 97/4/13 خلع ید کرد. پروژه ای که از دوسال قبل طراحی شده بود.
5-  دیوان عدالت اداری در همان روز 97/4/13 طی حکم دوم به شماره پرونده 9709980904200175 مجددا به کمیسیون وزارت بهداشت اعلام کرد که حکم دیوان عدالت اداری دال بر ابقاء هیات مدیره با کلیه حقوق اساس نامه ای را اجرا کند. در غیراینصورت ماده 39 قانون تشکیلات و آئین دادرسی دیوان عدالت اداری که انفصال خدمت متخلفین را در پی خواهد داشت اعمال خواهد شد.
6-  کمیسیون مجددا به حکم دیوان عدالت اداری احترام نگذاشت و اجرا نکرد.
7-  انجمن علمی دندان پزشکان عمومی ایران برای چندمین بار به دیوان عدالت اداری مراجعه و خواستار تامین حقوق علمی و حرفه ای انجمن و اعضای انجمن دندان پزشکان عمومی سراسر کشور شد و با ارائه لایحه ای خواستار ابطال مصوبه 97/4/13 کمیسیون وزارت بهداشت و تعیین تکلیف نهایی شد.
8-  دیوان عدالت اداری بالاخره طی سومین حکم به شماره 970244 در تاریخ 97/6/10 به کمیسیون انجمن های علمی گروه پزشکی وزارت بهداشت دستور داد که حکم صادر شده دیوان در تاریخ 29/2/97 را دال بر ابقاء انجمن علمی دندانپزشکان عمومی ایران اجرا کند و اعلام کرد طبق ماده 39 کسانی که مانع اجرای احکام دیوان عدالت اداری شوند به مدت 6 ماه تا یک سال به انفصال خدمت محکوم خواهد کرد و انجمن به فعالیت علمی خود ادامه دهد.
9-  این حکم به رئیس کمیسیون انجمن های علمی گروه پزشکی ابلاغ شد که سه روز مهلت اجرا و اقدام دارد.
10-  انجمن علمی دندان پزشکان عمومی ایران باید طبق قانون، فعالیت علمی خود را از سرگیرد در غیراینصورت تعقیبات قضایی واجرای احکام آن بلادرنگ اجرا خواهد شد، ما برای احقاق حق اعضای انجمن دندانپزشکان عمومی ایران همانگونه که تاکنون اعلام کرده ایم، ایستاده ایم.
این درس بزرگی برای تشویق و ترغیب همکاران دندانپزشک می باشد که باید قانون را برای دادرسی فراخواند و شرط آن حضور در صحنه و دفاع از حق است.   1397/6/14 15:59


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* مطلب پیشنهادی :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )

Curl error: Could not resolve host: pipes.yahoo.com
خبرنامه الکترونیک
درج لینک ما