دوشنبه 03 آبان 1400

اطلاعیه شماره پنجاه و چهار

اطلاعیـه شمـاره پنـجاه  و چهـار
 
 انجمن دندان پزشکان عمومی ایران و رئیس انجمن؛ دکتر باقر شهنی زاده، در اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری و اداره دارائی هیچ ممنوعیت حقوقی ندارند!
 اطلاع رسانی صادقانه از سوی فعالان جامعه دندانپزشکان، کار مفیدی است که برخی از گروه ها و کانال های مجازی انجام می دهند، ولی متاسفانه، چند کانال صداقت را کنار گذاشته و به شایعه پراکنی و ایجاد تردید نسبت به انجمن دندان پزشکان عمومی ایران پرداخته اند. برخی از این گروه ها صرفاً برای هجمه به انجمن دندانپزشکان عمومی ایران راه اندازی شده اند تا جائیکه به یک گروه جناحی تبدیل شده اند.
نمونه ای از آن، طرح مسئله کذب، بدهی مالیاتی انجمن دندانپزشکان عمومی ایران است.
1-در نتیجه اختلاف بین انجمن دندان پزشکان عمومی با سازمان امور مالیاتی نسبت به مالیات، انجمن به کمیسیون مربوطه در سازمان امور مالیاتی شکایت کرده بود. اجرائیات دارائی احکام خود را عملیاتی کرد. پس از توافق مالیاتی با دارائی و حل مشکلات، کلیه موانع بلافاصله ظرف چند روز (اسفندماه 1397) برداشته شد و پس از آن هیچ ممنوعیتی در هیچ کدام از مراکز اداری، تجاری، ثبتی، بانکی و ... برای انجمن و رئیس انجمن وجود ندارد. اعتراض مالیاتی ما این بود که انجمن ها معاف از مالیات هستند.
اختلاف با سازمان مالیاتی برای همه موسسات، مراکز دولتی، انجمن ها، مطب ها و مراکز تجاری امری بسیار طبیعی است. برای مدتی ممکن است محدودیت هایی ایجاد شود، نباید آن را به تخریب، تهمت و شانتاژ تبدیل کرد. لااقل حداقل ارتباط را برای کاهش مشکلات صنف دندانپزشکی رعایت کنید.

2- انجمن دندان پزشکان عمومی ایران هیچگونه مالیات قطعی شده پرداخت نشده، ندارد و به استناد مصوبه سازمان امور مالیاتی، جرائم مالیاتی آن مانند همه موسسات مشابه بخشوده شده است. متاسفانه برخی ها ارقام نجومی از بدهی مالیاتی  ٧٠٠ میلیون تا یک میلیارد تومانی انجمن عمومی را مطرح می کنند تا انجمن عمومی و رئیس انجمن را تخریب کنند. لااقل یک ذره انصاف داشته باشید! چه درآمدی انجمن دندانپزشکان عمومی ایران داشته که یک میلیارد مالیات داشته باشد؟! از ارزش های حرفه ای دندانپزشکی کشور حمایت کنیم!

سوء استفاده از بی اطلاعی همکاران و اشاعه یک دروغ و کذب علیه وجهه انجمن دندانپزشکان عمومی ایران به نفع حرفه دندانپزشکی نیست! ترویج این بی اعتمادی دامن شما را هم خواهد گرفت.
ما برای دفاع از حقوق صنفی همکاران دندانپزشک از سازمان امور مالیاتی کتباً تقاضا کردیم که اسناد و مدارک، اظهارنامه های مالیاتی، درآمدهای کنگره ها و نمایشگاه ها را براساس اسناد عملیاتی عملکرد با استعلام از تمام شرکت های تجاری دندانپزشکی و غیر آن را تحقیق، تفحص و رسیدگی مجدد کند تا صحت و سقم عملکرد مالی هر دو انجمن بررسی و رسیدگی شود.


enlightened کلیه موارد قانونی، آئین نامه ها، اعلام مواضع ها 

 
   1398/8/15 17:28


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* مطلب پیشنهادی :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )