دوشنبه 03 آبان 1400

اطلاعیه شماره پنجاه و هفت


اطلاعیـه شمـاره پنـجاه  و هفـت

گرانی بلیط هواپیما چگونه اعمال می شود!
 
برخی اقدامات خاص از سوی مؤسسات دولتی و خصوصی تجاری، اعتماد مردم را با خدشه روبرو نموده است. خدمات حمل و نقل عمومی اعم از زمینی، هوایی و دریایی شامل: مسافر یا بار و به خصوص ترانزیت هوایی مسافر در هر کشوری یکی از نیازهای توسعه اقتصادی و تسهیلات خدمات اجتماعی است. از همین منظر در هر کشوری راه (جاده) را شاهرگ پیشرفت اقتصادی هر کشوری می دانند. امروز راه های دسترسی زندگی شهرنشینی و بین جاده ای پیشرفت بسیاری کرده است.
- در شرایطی که تعادل نرخ ارز باعث ثبات قیمت ها شده است، چرا شرکت های هواپیمایی در قیمت گذاری بلیط مسافر از سیستم کشورهای سرمایه داری پیشرفته تبعیت می کنند؟ در برخی مواقع نرخ تصاعدی قیمت بلیط هواپیما غیرقابل باور است.
در حالیکه مرتب در مورد افزایش قیمت بلیط هواپیما هشدار داده می شود و مسئولان هم اظهارنظرهایی در خصوص برخورد با افزایش قیمت بلیط هواپیما به خصوص در خطوط پر مسافر را وعده می دهند، امروزه قیمت بلیط هواپیما بالاتر از 500تا600 هزارتومان، عادی شده و قیمت های 700تا800 و بعضاً یک میلیون تومان در یک ساعت پروازی هم اعمال می شود.
- جالب تر اینکه، برخی شرکت ها مالیات فروش بلیط هواپیما را هم از مسافر می گیرند!
پروازهای هوایی با هواپیما امروز یکی از ضرورت های توسعه و پیشرفت در هر مملکت می باشد. آموزش، تجارت، مدیریت و بسیاری از نیازهای کلان مردم با استفاده از این امکان فراهم می گردد و مهمتر از همه نقش خطوط هوایی در سلامت مردم است. انتقال بیماران از نقاط مختلف کشور به مراکز درمانی دیگر با این قیمت های سرسام آور بلیط هواپیما کار دشواری است و در مواردی برای مسافر امکان پذیر نمی باشد. این به سلامت مردم خسارت وارد می کند. کاهش سفرهای توریستی باعث آسیب سنگین بر چرخه اقتصاد در صنعت توریسم و کاهش اشتغال جمعیت کثیری از مردم می شود.
- سوال این است که چه اتفاقی می افتد که با کوچکترین تغییرات فصلی و تعطیلات به خصوص همزمان با موسم زیارت ها و غیره، شرکت های هواپیمائی می توانند از همه سو، سود ببرند آن هم چند برابر!
سازمان های ناظر در این مورد بایست اقدامات خود را عملیاتی کنند. هرچند این روزها شاهد ریزش قیمت ها به علت رکود بازار هستیم ولی در نرخ بلیط هواپیما هیچ تاثیری ندارد و حتی در پروازها با حداقل تعداد مسافر نیز باز قیمت ها بالاست.
- سلامتی مردم، آموزش، صنعت توریسم، مدیریت و تجارت با افزایش بی رویه و غیرمنطقی قیمت بلیط هواپیما، آسیب می بیند. ضرورت ورود سازمان های ناظر جهت نظارت و دخالت، بیش از پیش نیاز است.

enlightened کلیه موارد قانونی، آئین نامه ها، اعلام مواضع ها


 


 


 
   1398/8/16 17:21


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* مطلب پیشنهادی :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )