پنجشنبه 11 آذر 1400

اطلاعیه شماره پنجاه و دو


اطلاعیـه شمـاره پنـجاه و دو
 همکاران گرامی باسلام،

 انجمن دندانپزشکان عمومی ایران، برای دادخواهی در پذیرش مدار مدنیت و صدور پروانه علمی به مراجع قضایی مراجعه کرده است. آنچه در کمیسیون انجمن های علمی گروه پزشکی وزارت بهداشت می گذرد، عدم اجرای احکام دیوان عدالت اداری و بازی با رسالت و اصالت مردم صاحب حق می باشد. امروز تنها راه بقاء و انحصارطلبی این جریان در دندانپزشکی، حذف انجمن دندانپزشکان عمومی ایران و دکتر باقر شهنی زاده (رئیس انجمن) می باشد.

-  انجمن (جامعه) دندانپزشکی ایران (دکتر تاجرنیا) انتخابات پرحاشیه و مساله دار با اعمال نفوذ شدید و عدم رعایت آئین نامه انتخابات وزارت بهداشت در ۲۳ اسفندماه ۱۳۹۷ را برگزار کرد.

-  نکته کلیدی که همکاران دندانپزشک باید به آن توجه کنند این است که این حضرات خودشان، انتخابات خودشان را تایید کردند و شکایت شاکیان از خودشان و دیگران را باز خودشان رسیدگی می کنند! انتخابات انجمن دندانپزشکان عمومی ایران را همین آقایان باید تایید کنند! حالا بدتر از همه، اینکه بالا سر ایشان! حتی می تواند رأی قاضی دیوان عدالت اداری را نپذیرد و به هیچ کس هم پاسخگو نباشد.

- شرط بقاء این گونه جریانات جناحی این است که هرطور شده! رقیب خود را از صحنه خارج کنند. انجمن دندانپزشکان عمومی ایران با  فعالیت موثر خود، دارای قدرت تعیین کننده، در آموزش علمی، توان صنفی و اجرایی می باشد. بهمین دلیل است که جریان مدعی مشارکت حداکثری، امکان برگزاری کنگره ها، همایش ها و آموزش های مداوم را از انجمن عمومی سلب کرد. این یعنی اینکه انجمن دندانپزشکان عمومی ایران در کار علمی حوزه وظایف خود موفق بوده و برای حذف ارتباط اش با دندانپزشکان باید این امکان را از او گرفت! که با لابی و رانت این اقدامات را اعمال کردند تا انجمن عمومی را از کار بیاندازند.

- یک فاجعه زیست مدنی دیگر اینکه تمام شاکیان انجمن دندانپزشکان عمومی ایران در کمیسیون وزارت بهداشت، یا اعضای هیات مدیره تهران و شهرستان ها و یا کادر اجرایی انجمن (جامعه) دندانپزشکی ایران می باشند!

- آیا این مسخره کردن و توهین به یک ملت نیست؟! در کمیسیون انجمن های وزارت بهداشت، دکتر علی تاجرنیا، دکتر امیررضا رکن و دبیر شورای تخصصی وقت، همه یا عضو کمیته تخلفات و یا عضو کمیسیون انجمن های علمی وزارت بهداشت هستند. معلوم است که نتیجه چه خواهد شد؟

- فاجعه آمیزتر اینکه همین ها به شکایت های شاکیان علیه انجمن دندانپزشکان عمومی ایران (دوستان خودشان) رسیدگی کردند! اصلاح طلب کجا بود؟
دیوان عدالت اداری حکم ادامه فعالیت انجمن دندانپزشکان عمومی ایران را در سه نوبت به رئیس کمیسیون انجمن های علمی گروه پزشکی (دکتر باقر لاریجانی) ابلاغ کرد، اجرا نمی کنند! چگونه این جریانات باهم همسو شده اند؟

- در این میان ما چاره ای جز دفاع از خود  نداریم. این کمیسیون آنقدر خطی و جناحی شده که حاضر نشد حتی با یک حکم صددرصد غلط مثلاً به انجمن دندانپزشکان عمومی ایران نامه بنویسد که آقا! شما باید دوباره انتخابات برگزار کنید! ما انتخابات شما را قبول نداریم! زورمان زیاد است! کاری کردند خیلی تاسف آور! هیات مدیره انجمن دندانپزشکان عمومی ایران را برکنار کردند، بعد افتضاح را آنقدر بالا آوردند که خودشان می خواهند برای انجمن دندانپزشکان عمومی ایران انتخابات برگزار کنند! واقعا این مملکت را دارید به کجا می برید؟!! وا مصیبتا! هرچند ما منتظر حکم قطعی دیوان عدالت اداری در تایید انتخابات انجمن دندانپزشکان عمومی ایران هستیم. اقدامات کمیسیون خلاف احکام دیوان عدالت اداری است.

- انجمن دندانپزشکان عمومی ایران یک ارزش ملی است و نمی توانید آن را حذف کنید. متاسفیم که بگوییم شما هم یک جریانی بودید که انجمن (جامعه) دندانپزشکی ایران را در غفلت همه دندانپزشکان باتخلف غصب کردید. البته یادتان باشد تاریخ درس های خودش را دارد، معلوم نیست چه درو خواهید کرد! مطمئن باشید که این رفتار چون به نفع مصالح ملی مملکت نیست، دیری نخواهد پایید که با قدرت دندانپزشکان و اعمال قانون فضا را وارد عرصه دیگری خواهد کرد.

enlightened کلیه موارد قانونی، آئین نامه ها، اعلام مواضع ها 
   1398/8/15 14:15


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* مطلب پیشنهادی :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )