دوشنبه 03 آبان 1400

اطلاعیه شماره هفتاد

اطلاعیـه شماره هفتاد
 سخنی دیگر
 به بهانه پایان یافتن نوزدهمین دوره یکصدساعته جامع زیبایی
انجمن دندانپزشکان عمومی ایران

 برگزاری دوره های جامع انجمن دندانپزشکان عمومی ایران یکی از اقدامات حرفه ای بسیار ارزشمند علمی و اجرایی است که در هیچ انجمن دیگری بدین شکل برگزار نمی شود. طراحی، اجرا و انجام یک دوره جامع در روزهای پایان هر هفته، (پنجشنبه و جمعه ها) کار بسیار دشواری است که باید با فراهم کردن امکانات و تمهیدات بسیاری برگزار شود.

عده ای با ابهام آفرینی و فرافکنی کوشش می کنند با فشارها و تحریم هایی که به انجمن دندان پزشکان عمومی ایران وارد می کنند، فضا را مشوش کرده تا با زیر سوال بردن انجمن عمومی و نادیده گرفتن فعالیت های ارزشمند آن خود را محق جلوه دهند.

 انجمن دندانپزشکان عمومی ایران به عنوان انجمن در برگیرنده نیازهای دندانپزشکان عمومی، آموزش همکاران را سال هاست با موفقیت انجام داده است. ممانعت در برگزاری کنگره ها و همایش های انجمن با امتیاز آموزش مداوم، اشتباه بزرگی بوده که در کمیسیون انجمن های علمی وزارت بهداشت با دخالت قطعی دندانپزشکان سیاست زده عضو این کمیسیون مرتکب شده اند که ضربه مهلکی به آموزش دندانپزشکان عمومی وارد کرده است. در روند برگزاری کنگره ها صدها نفر از اساتید و سخنرانان دندانپزشک و گروه پزشکی با ارائه سخنرانی های موثر و مفید در روند ارتقاء دانش دندانپزشکان عمومی نقش تعیین کننده داشته اند و ضمن تحول کیفی در فعالیت اساتید، دانش دندانپزشکان عمومی نیز  به روز می شد.

هر دستگاهی که این تصویب یعنی منع فعالیت علمی با امتیاز آموزش مداوم انجمن دندانپزشکان عمومی ایران را انجام داده است و هر آئین نامه ای که این اختیار را به هرکس داده است، برخلاف منافع دندانپزشکی و دندانپزشکان کشور و منافع ملی کشور بوده است، که در مراجع قانونی مورد رسیدگی قرار گرفته است و طبق قانون ادامه فعالیت انجمن الزامی است. کمیسیون انجمن های علمی گروه پزشکی وزارت بهداشت، خودشان آئین نامه انضباطی نوشتند و بجای قاضی هم، خودشان قضاوت می کنند!!!

  با منع برگزاری کنگره ها و همایش ها می خواهند انجمن عمومی را به زانو درآورند و با این کار ارتباط انجمن را با دندانپزشکان قطع و از این طریق در نتیجه ایجاد فاصله بین دندانپزشکان و انجمن دندانپزشکان عمومی ایران نقش انجمن در فعالیت های علمی، حرفه ای و مدنی را کاهش دهند.

هر روز شاهد اظهارنظرها و اقدامات طیف وابسته به انجمن (جامعه) دندانپزشکی ایران که همه آنها برنامه ریزی شده است، می باشیم. حتی اعضاء هیأت مدیره آن انجمن تماس تلفنی مستقیم با اعضاء هیأت مدیره و کادر اجرایی انجمن دندانپزشکان عمومی ایران گرفته و در امور داخلی حقوقی انجمن دخالت داشته اند که پاسخ آن قاطعانه داده خواهد شد.

این روند افتضاحی است که بزودی عوارض آن دامنگیر دندانپزشکی کشور و خودشان خواهد شد. این گستاخی نتیجه رانت دولتی و حضور دندانپزشکان سیاست زده آن انجمن در کمیسیون انجمن های علمی گروه پزشکی وزارت بهداشت می باشد.

از همه مهمتر منع برگزاری کنگره ها و همایش های انجمن دندانپزشکان عمومی ایران برخلاف رأی دیوان عدالت اداری در نتیجه اعمال یک اراده فراقانونی است. هدف این تحریم ها تسلیم انجمن در مقابل فشارها و با راه انداختن بساط یک انتخابات دولتی خارج کردن مدیران مبارز و مردمی آن از صحنه می باشد.

نزدیک به دو سال است انجمن دندانپزشکان عمومی ایران با سرسختی علیه این بی قانونی ها مقاومت کرده است و خواهد کرد.
صراحتا اعلام می کنیم ما ایستاده ایم. این جریانات به زودی پایان می پذیرد و اراده مردمی حاکم خواهد شد.

 در مقابل سرنوشت حرفه ای کشور نباید بی تفاوت باشیم، یقین اراده مردم نقش خود را اعمال خواهد کرد. جریانات پیش رو روزگار دیگری را رقم می زند.   1398/10/2 16:34


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* مطلب پیشنهادی :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )