دوشنبه 03 آبان 1400

اطلاعیه شماره شصت


اطـلاعیـه شمـاره شصـت

آئین نامه اجرایی انتخابات انجمن های علمی گروه پزشکی، با ده ها اشکال حقوقی و دست اندازی بی شمار!

اگر حافظه تاریخی خودمان را جدی نگیریم، مرتب تاریخ بر سرمان آواره می شود. در تاریخ 1396/10/21 انتخابات انجمن علمی دندانپزشکان عمومی ایران (رئیس: دکتر شهنی زاده) برگزار گردید. کمیسیون انجمن های علمی گروه پزشکی با رئیس جدید دکتر سیدجلیل حسینی در مقابل آن ایستاد. در حالیکه طی صورت جلسه تاریخ 96/09/02 باحضور نماینده وزارت بهداشت دستور انتخابات صادر شد.

در تاریخ 1396/12/14 تقریباً دوماه بعد کمیسیون آئین نامه جدیدی می نویسد که حق دارد هیات مدیره انجمن های علمی را برکنار و حتی انجمن را منحل کند! اگر در چنین شرایطی اعضاء کمیسیون ها خطی و سیاسی شدند! مثل آب خوردن مخالفین خود را از صحنه خارج می کند! پس قاضی و دادگاه چکاره اند؟! در چنین شرایطی هرجناحی، هر دیکتاتوری بخواهد اعمال می کنند. باید دید این آئین نامه با قانون اساسی مطابقت دارد؟

 لازم به یادآوری است در انجمن های صنفی وزارت کشور هر گاه انجمنی به هر دلیلی تخلفی کند، طبق اساسنامه انجمن های صنفی، وزارت کشور فقط می تواند به دادگاه شکایت کند تا قاضی به شکایت رسیدگی کند. وزارت کشور آئین نامه ننوشته است که خودش هیات مدیره ها را عزل یا انجمن را منحل یا انتخابات برگزار کند. چرا در این دو وزارتخانه اینقدر در رعایت حقوق مدنی تضاد وجود دارد؟یکی قانون حکم کند، یکی آئین نامه خلاف قانون اساسی! بررسی این آیین نامه در مراجع قضایی در دستور کار است و نقد آن نیز بزودی منتشر می شود.

enlightened کلیه موارد قانونی، آئین نامه ها، اعلام مواضع ها

   1398/9/6 18:23


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* مطلب پیشنهادی :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )