دوشنبه 03 آبان 1400

اطلاعیه شماره شصت و دو

اطـلاعیـه شمـاره شصـت  و دو

 
سرنوشت یک صنف و جریانات وابسته

یکی از مباحث اصلی که باید در روند فعالیت امن اجتماعی در نهادهای مدنی(انجمن ها) لحاظ شود، میزان ارتباط آنها با دولت و سیاست مداران وابسته یا ذی نفوذ در حاکمیت  است.

 حضو دندانپزشکان در انجمن ها یک فرصت ارزشمند از اشتراک مساعی، مشارکت اجتماعی، خرد جمعی، توسعه مدنیت، زایش تفکر ایثار و فداکاری با حضور داوطلبانه می باشد. در دو سه سال اخیر و به خصوص در یک سال گذشته ریزش شدید عدم اقبال به انجمن های علمی بشدت دامن گیر شده است. به طوری که بسیاری از چهره های سرشناس حرفه ای و علمی که انگیزه بسیار قوی در تحولات و تغییرات ساختار انجمن ها و ماهیت اجتماعی آنها داشته اند، از صحنه خارج شده اند.

 در عوض مجازی بازان سیاست زده صحنه گردان شده اند. بسیاری از افراد با کوچکترین انتقادی با هجمه و حمله این عوامل مواجه می شوند. کار به جایی رسیده که افراد بی هویت تهدید و ارعاب می کنند که یا با ما باشید و یا هزینه خواهید داد.


مدام از نفوذ و حضور سیاست بازان حکومتی در انجمن ها برحذرباش دادیم ولی گوش شنوا نبود حتی عده ای می گفتند که اگر آدم های وابسته به دولت ها در انجمن ها باشند مشکلات دولتی انجمن ها با دولت که سال ها دردسرساز بود حل می شود. غافل از آنکه این افراد وقتی قدرت پیدا کردند، کسی حریف آنها نمی شود. بعد آنها خودشان با همان ابزار بجای حلال مشکلات میشوند مزید بر علت!

 از همه بدتر افراد این جریان با تشکیل گروه های خاص برای مطالبات صنفی یا حرفه ای در مقاطعی با تهییج افکار عمومی دندانپزشکان مدعی دفاع از آنها می شوند و بعد یکباره معلوم می شود که این ها همه جریانات وابسته ای  بودند و دروغ مستقل بودنشان ظاهر می شود.

 به هرحال در سال 1398 انتخابات برخی انجمن های تخصصی با ریزش نگران کننده روبرو شده است. باید از فرصت های پیش رو تا قبل از انزوای اجتماعی با قدرت، جسارت و شهامت استفاده کرد. شرط اش آن است که از قانون از یک طرف و از همبستگی از طرف دیگر با امیدواری و شهامت دفاع کنیم و جسارت برخورد با جریانات انحرافی را داشته باشیم.

enlightened کلیه موارد قانونی، آئین نامه ها، اعلام مواضع ها

   1398/9/6 18:32


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* مطلب پیشنهادی :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
5.7/10 (تعداد آرا 59 نفر )