پنجشنبه 03 خرداد 1397
گزارش هفته چهارم از چهاردهمین دوره جامع زیبایی

گزارش هفته چهارم از چهاردهمین دوره جامع زیباییگزارش هفته چهارم (جلسه هفتم)
از چهاردهمین دوره جامع زیبایی
انجمن دندانپزشکان عمومی ایران
مورخ 18 خرداد ماه 1396
 
دسترسی به تکنولوژی ساخت سرامیک با خصوصیات متفاوت کاربرد آن را در دندانپزشکی در طیف وسیع ترمیمی، اندو، پریو و ارتو  میسر ساخته است. در این جلسه آقای دکتر رامین فهیما از مدرسان توانای کشورمان مبحث سرامیک های دندانپزشکی را از نظر ساختار شیمیایی و مراحل ساخت و تکنیک های لابراتواری آنها را بطور کامل تدریس نمودند. ایشان براساس مدت زمان استفاده از سرامیک و تغییرات ساختاری  در چهار گروه اصلی، شناسایی و معرفی کردند. در این طبقه بندی با توجه به نسبت ذرات از عناصر تشکیل دهنده در هر گروه شاخصی تعریف شد تا با تکیه برخواص برتر، سرامیک مناسب برای نقاط مختلف دهان توصیه گردد. آقای دکتر فهیما با بیانی شیوا سرامیک های جدید که به موازات تکنولوژی دندانپزشکی کاربرد وسیع پیدا کردند را معرفی کردند. ایشان در ادامه مبحث در مورد ساختار و خصوصیات دندانهای قدامی از دید texture و آناتومی آنها مفصل تدریس نمودند. سپس درباره خواص کمپوزیت ،طبقه بندی دقیقی ارائه کردند تا همکاران براساس نوع واندازه فیلر ها یک طیف رنگ از چند کارخانه را مورد تمیز قرار دهند وکاربرد هر کمپوزیت را جهت حداکثر دوام وکیفیت رنگ در هر بیماردریابند.کلاس پویا بود ودندانپزشکان محترم شرکت کننده در دوره نظرات خود را در پایان کلاس ابراز نمودند .
دکتر شکوفه شیراندشت

 

 دکتر رامین فهیما
در چهاردهمین دوره جامع زیبایی
انجمن دندانپزشکان عمومی ایران
مورخ 19 خرداد ماه 1396

 
روز جمعه 19 خرداد ماه، هفتمین جلسه از سیزدهمین دوره جامع زیبایی انجمن دندانپزشکان عمومی ایران با حضور دکتر رامین فهیما، دندانپزشک عمومی، شیمیست از مدرسان توانمند در دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی در مورد ترمیم و بازسازی دندان های روت کانال شده، سخنرانی کردند. در این سخنرانی در مورد اصول و مبانی تهیه حفره و آماده سازی کانال برای قراردادن فایبرپست صحبت کردند. به دنبال آن در مورد انواع فایبرپست، موارد کاربرد و عدم کاربرد فایبرپست ها به صورت کامل و با ارائه اسلاید تدریس نمودند.
ایشان در مورد علت شکست فایبرپست بخصوص در مورد تکنیک کار و خاصیت فایبرپست نیز توضیحات مفصل دادند. در واقع در مواردی کاربرد فایبرپست تنها راه نجات یک دندان اندو شده ی بشدت تخریب یافته می باشد. امروز این روش درست است که از نظر بعضی ناکارآمد است ولی موفقیت های درمانی آن نیز از موارد قطعی درمان می باشد
در ادامه ساختار مولکولی شیمیایی باندینگ ها و سمان ها و روش سمان کردن فایبرپست به صورت تئوری توضیح داده شد. پس از آن در این جلسه کار عملی Hands on روی مدل دندانی و بلوک آموزشی، روش آماده کردن کانال برای فایبرپست و سمان کردنش مرحله به مرحله شرکت کنندگان آموزش داده شد. این مبحث همچنان بحث روز است، آقای دکتر فهیما با تحولات جدید دانش همکاران را به روز می کنند.
 
دکتر فریبا ابوالحسنی

 
 
   1396/3/21 11:01


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* مطلب پیشنهادی :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
اطلاع رسانی دندانپزشکی


Curl error: Couldn't resolve host 'pipes.yahoo.com'
خبرنامه الکترونیک
درج لینک ما