یکشنبه 02 اردیبهشت 1397

گزارش برگزاری ششمین هفته از پانزدهمین دوره جامع ایمپلنت

پانزدهمین دوره جامع ایمپلنت
 
انجمن دندانپزشکان عمومی ایران

پانزدهمین دوره جامع یکصد ساعته ایمپلنت انجمن دندانپزشکان عمومی ایران نیز با موفقیت به پایان رسید

با رشد آماری درمان با ایمپلنت و رقابت در ساخت ایمپلنت، موارد شکست آن نیز رو به کاهش است. در جلسه روز پنجشنبه صبح 8 مهر ماه 1395 هفته ششم، آقای دکتر سید حسن مهاجرانی متخصص وجراح فک وصورت، استاد برجسته کشور به بررسی علل شکست و موفقیت ایمپلنت از دیدگاه جراحی پرداختند. ایشان شکست‌های درمان را دو دوره  osseointegrationیا بیولوژیک، قبل از  بارگذاری ایمپلنت و در دوره نصب پروتز  بطور کامل تدریس نمودند. آقای دکتر مهاجرانی سپس فاکتورهای موثر در شکست جراحی را مطرح نمودند و چگونگی  pre implantitis ,maintenance و  follow upرا بیان کردند. ایشان نحوه معالجه و کنترل عوارض درمان را از درمان های ساده و استفاده از لیزر تا جراحی و Explantation با ذکر موارد مستند و اسلایدهای مرتبط بیان نمودند. ایشان با ذکر عوامل موثر در موفقیت درمان، توجه به علوم پایه در جراحی را از سرفصل های مهم در این بخش می‌دانند.
دانش علوم پایه جراحی وشناخت  bone material,membraneجهت GBR,GTR در روز پنجشنبه صبح 8 مهر ماه1395  بعدازظهر، مباحث مهم این دوره توسط خانم دکتر نسرین اصفهانی زاده متخصص وجراح لثه واز اساتید توانمند کشورمان ،سخنرانی شد. ایشان با توجه به لزوم فراگیری دانش درمان های پیشرفته در ایمپلنت، اساس تولید ومیکرواستراکچر bone material,tissue membrane   را آموزش دادند و نحوه وموارد استفاده را با تکنیک های مختص به خود مواد تدریس نمودند.خانم دکتر اصفهانی زاده سپس روش های بازسازی بریج های اتروفی فک را توضیح دادند و با حوصله به پرسشهای مطرح شده پاسخ علمی وکاربردی ارائه کردند.

در دومین روز از هفته ششم، روز جمعه 9 مهر ماه 1395 یکی دیگر از سیستمهای ایمپلنت جهت آشنایی دندانپزشکان  معرفی شد.

آقای دکتر سیامک رفیعی تاری متخصص و جراح دهان و فک و صورت و از اساتید توانمند در امر آموزش  به بررسی دیدگاه های جراحی  و انتخاب یبمار وطرح درمان وسپس انتخاب ایمپلنت متکی بر محل درمان، پرداختند. ایشان با معرفی سیستم ایمپلنت، شناخت قطعات وروش جراحی واصول جراحی های ایمپلنت را آموزش دادند.

 آقای دکتر رفیعی طاری سپس با جراحی ایمپلنت سایر نکات مهم را تدریس نمودند،سپس در بخش کارگاهی  اصول drillingرا بر روی مدل فکی آموزش دادند.

در ادامه مبحث جراحی، آقای دکتر غلامرضا اصفهانی زاده متخصص پروتز های دندانی واساتید جوان وتوانمند کشور، اصول طراحی پروتز متکی بر ایمپلنت را تدریس نمودند وسپس سیستم را از دیدگاه پروتز مورد بحث وارزیابی پرداختند. آقای دکتر اصفهانی زاده سپس قالبگیری جهت درمان بیماری که تحت درمان ایمپلنت با این سیستم قرار گرفته بود، در بخش کار عملی آموزش دادند. آقای دکتر اصفهانی زاده سپس بر روی مدل فکی انواع روشهای قالب گیری ونحوه  نصب قطعات پروتزی ایمپلنت  را آموزش دادند و در ادامه با آموزش hand's on  فرصتی برای پرسش وپاسخ جهت  بوجود آوردند تا دندانپزشکان با دقت نظر بیشتری به درمان ایمپلنت توجه  نمایند. 

جدول برنامه ریزی این دوره با هماهنگی اساتید دوره واهداف انجمن دندانپزشکان عمومی ایران وبا همکاری خانم دکتر ثریا شاکری به عنوان مسئول دوره و سرکار خانم دکتر شکوفه شیراندشت مسئول اجرایی همیشه حاضر در صحنه انجام شد و آقای دکتر ولد خانی هم در اجرای برنامه همکاری داشتند. خانم مهندس زهره جلالی مسئول هماهنگی برنامه علمی و دعوت از شرکت‌های دندانپزشکی وارد کننده ایمپلنت هستند.
پانزدهمین دوره ایمپلنت نیز با موفقیت به پایان رسید و یک افتخار دیگر به نام انجمن دندانپزشکان عمومی ایران ثبت شد. 
   1395/7/11 14:01


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* مطلب پیشنهادی :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
اطلاع رسانی دندانپزشکی


خبرنامه الکترونیک
درج لینک ما