شنبه 03 فروردین 1398

گزارش برنامه دو روزه پیشرفته ایمپلنت


گـزارش برنـامه دو روزه فشـرده ایمپلنـت پیشـرفته

انجمن دندانپزشکان عمومی ایران


7 و 8 تیـرمـاه 1397
این دوره در روز پنج شنبه و جمعه مورخ 7 و 8 تیرماه 97 در محل انجمن دندانپزشکان عمومی ایران برگزار گردید. در روز پنج شنبه صبح جناب آقای دکتر بابک ایران پور پریودنتیست به معرفی سیستم ایمپلنت از نظر جراحی و آشنایی کامل با Fresh Socket و ملاحظات بافت نرم و سخت GBR-GTR پرداختند و انواع ممبرین ها و Bone material و اندیکاسیون های مصرفی پرداختند و کامپلیکیشن های فرش ساکت و اندیکاسیون آن پرداختند که بسیار جامع و کاربردی بود و در نهایت دمونستریشن به روی کست و نهایت Live Surgery بر روی بیمار انجام گردید.
   
 

شرکت درسان طب اسپانسر برنامه در این دوره با انجمن همکاری کرد. در جلسه بعداز ظهر پنج شنبه جناب آقای دکتر مهرداد اقتداری پروستودنتیست به معرفی سیستم ایمپلنت از نظر پروتزی و انواع قالب گیری open و close و کامپیلیکیشن های دو روش پرداختند و در نهایت به صورت عملی آموزش مراحل پروتز انجام شد.
 


 


روز جمعه 8 تیرماه 97 جناب آقای دکتر امیر کبیری جراح و متخصص دهان و فک و صورت مبحث خود را با آشنایی با آناتومی سینوس ماگزیلاری و نکات ضروری که در هنگام سینوس لیفت به آن باید توجه کرد شروع کردند و لزوم لحاظ کردن احتیاط های لازم جهت پرهیز از عوارض احتمالی را متذکر شدند و شرایط و اندیکاسیون سینوس لیفت را در سر دسته تقسیم بندی و توضیح دادند.
  1. موارد ارتفاع 6 mm  Bon
  2. موارد 4-6 m
  3. موارد 1-3 m
که روش های crestal aproch و lateral aproch در هر کدام توصیه و به شرح تئوری و عملی روش های بالا پرداختند.
به موارد کنتراندیکاسیون سینوس لیفت همچون بیمار با مشکلات پارافانکشنال پرداختند و اینکه قبل از طرح درمان سینوس لیفت باید شرایط کامل و همه جوانب استخوان و آناتومی سینوس و شرایط بیمار کاملا سنجیده گردد.
روش های crestal aproach روش sinus ballon را به طور کامل تشریح گردید و اینکه احتیاط های لازم را باید در نظر داشت و در بیماران ممبراین و ضخامت آن میتواند متفاوت باشد و بایستی توجه و دقت لازم مبذول گردد.
جایگاه اقتصاد درمان را باید در نظر گرفت و در استفاده از بایومتریال در موارد ضروری اقدام گردد.
در ادامه عوارض حین عمل و راه اصلاح آن ها مطرح گردید و در نهایت دارو درمانی بعد از سینوس لیفت و دستورات بعد از عمل بیان گردد.
و در پایان این برنامه، جراحی سینوس لیفت open به صورت live بر روی بیمار انجام شد و در نظرسنجی از شرکت کنندگان رضایت مندی از نظر علمی و عملی و شرایط دوره اعلام کردند و شرکت اسپانسر با نظم، همکاری لازم را با انجمن و شرکت کنندگان انجمن را در این دوره همراهی نمود.

 
     
با تشکر و احترام
دکتر شبنم حنیفه زاده 

 
enlightenedenlightenedenlightenedenlightenedenlightenedenlightenedenlightenedenlightenedenlightenedenlightenedenlightenedenlightenedenlightenedenlightenedenlightenedenlightenedenlightenedenlightened

اولین همایش سراسری سلامت دهان انجمن دندانپزشکان عمومی ایران


27-29 تیر ماه 1397   تهران هتـل المپیـک
 
"سـلامت دهـان، رویکـردی نـوین"

www. 1sthealth.igda.ir 
   1397/4/7 11:05


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* مطلب پیشنهادی :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
اطلاع رسانی دندانپزشکی


خبرنامه الکترونیک
درج لینک ما