شنبه 03 فروردین 1398

مکـاتبه انجمـن دندانپزشـکان عمـومی ایران با اداره کـل تجهیـزات پزشـکی

از اداره کل تجهیزات پزشکی که ناظر بر واردات کلیه کالاهای گروه پزشکی و از جمله دندانپزشکی می باشد و در تخصیص ارز در واردات نیز مسئول می باشد، انجمن دندانپزشکان عمومی ایران درخواست کرد که فهرست شرکت های دریافت کننده ارز 42/000 ریال را اعلام کند.


به نام خدا
شماره: 10217/ج/97
تاریخ: 1397/04/12
جناب آقای دکتر رضا مسائلی
ریاست محترم اداره کل تجهیزات پزشکی
 
با سلام و احترام، در نتیجه بروز شرایط بحرانی اقتصادی در کشور، دولت جمهوری اسلامی ایران معادل ریالی ارز دولتی، دلار 42.000 ریال اعلام کرده است که در اولویت بندی کالاهای وارداتی به کالاهای خاص، براساس یک طرح طبقه بندی تعلق می گیرد. در عین حال کالاهای تولید داخلی که باید از نظم نظارتی قیمت گذاری ستاد حمایت از مصرف کنندگان و کمیسیون قیمت گذاری تجهیزات پزشکی برخوردار باشد، نیز از قوانین خاص خود الزاماً تبعیت می کنند.
مستدعی است عنایت فرموده در خصوص موارد ذیل پاسخ مکتوب مرقوم فرموده و در اطلاع رسانی از طریق رسانه ی ملی نیز بذل توجه فرمائید.
  1. موجب امتنان خواهد بود که شرکت های دندانپزشکی که ارز دولتی 42.000 ریال دریافت کرده اند با نوع و تعداد کالا و معرفی شرکت و برند خاص و به خصوص نحوه عرضه آن را اعلام فرمائید.
  2. در مورد نحوه توزیع کالاهای با ارز دولتی 42.000 ریال بین همکاران دندانپزشک و درمانگاه های خصوصی و بخش دولتی، همان گونه که مسبوق سوابق در دوران دفاع مقدس و پس از آن بوده است، اقدامات نظارتی سهمیه بندی کالا اعمال شود. انجمن دندانپزشکان عمومی ایران و اتحادیه تهیه و توزیع کنندگان مواد و تجهیزات دندانپزشکی تهران در این مورد اقدام به تأسیس یک کمیته مشترک کرده است که می تواند در این خصوص نیز موظف اقدام کند.
  3. برخی تولیدات داخلی که اهمیت استراتژیک داشته مانند کارپول بیحسی و با سلامت مردم رابطه مستقیم دارد و انحصار توزیع آن توسط شرکت یا عده ای خاص صورت می گیرد، با افزایش قیمت سرسام آور مواجه شده است، در نتیجه درانجام خدمات درمانی اختلال ایجاد کرده است. برحسب اطلاع انحصار توزیع این کار توسط شرکت مذکور خاتمه یافته و در به دست آوردن این انحصار در مزایده پیش رو، یکی از عوامل بحران زا بوده است. عنایت فرمائید توزیع کارپول مانند سایر داروها از طریق داروخانه انجام شود.
  4. در ضمن عنایت فرمائید در واردات کالاهای دندانپزشکی ملاک تخصیص ارز 42.000 ریال چگونه می باشد، آیا حذف ارز دولتی در کالاهای دندانپزشکی صحت دارد در چنین صورتی دلایل آن اعلام و برحسب مسئولیت  دستور فرمائید بلافاصله اقدامات لازم در تأمین سلامت مردم و بالطبع ارز تخصیصی برای کالاهای دندانپزشکی نیز لحاظ گردد.
امیدواریم با درایت و هوشیاری با مدیریت کلان کشور مشکلات به کنترل در آمده و بنحو مقتضی حل شود.

 
 
رونوشت:
  • جناب آقای دکتر غلامرضا اصغری، معاون محترم وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو
  •  جناب آقای رضا کلانتری،ریاست محترم اتحادیه صنف تهیه و توزیع کنندگان تجهیزات و مواد مصرفی دندانپزشکی تهران

 
   1397/4/13 12:19


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* مطلب پیشنهادی :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
اطلاع رسانی دندانپزشکی


خبرنامه الکترونیک
درج لینک ما