شنبه 03 فروردین 1398

مکـاتبه انجمـن دندانپزشـکان عمـومی ایران با اتحـادیه صنـف تهیـه و توزیـع کننـدگان مـواد و تجهیـزات دندانپزشـکی

 انجمن دندانپزشکان عمومی ایران از اتحادیه صنف تهیه و توزیع کنندگان مواد و تجهیزات دندانپزشکی تهران درخواست کرد تا شرکت های دندانپزشکی که در توزیع کارپول بی حسی و کالاهای دندانپزشکی با ارز 42/000 ریال می باشد نظارت کرده و نحوه توزیع این کالا را رسماً اعلام کند.
بسمه تعالی
شماره: 10215/م/97
تاریخ:1397/04/12
جناب آقای رضا کلانتری
ریاست محترم اتحادیه صنف تهیه و توزیع کنندگان تجهیزات و مواد مصرفی دندانپزشکی تهران
باسلام و احترام، مشکلات اقتصادی بخصوص آشفتگی بازار ارز ناشی از شکستن توافق نامه برجام موجب بروز بحران های اقتصادی بخصوص در عرضه و تقاضای کالاها شده است. نرخ ارز (دلار) متعاقب آن از افزایش بحران برانگیزی برخوردار بوده که موجب افزایش سرسام آور قیمت ها شده است. دولت جمهوری اسلامی ارز دولتی معادل هر دلار 000/42 ریال اعلام کرده است.
در این میان برخی محصولات تولیدی داخلی، بخصوص کالاهای استراتژیک مانند کارپول بیحسی، افزایش قیمت سرسام آور کاذبی داشته است که موجب اختلال گردیده است. مستند به این موارد مراتب ذیل جهت استحضار تقدیم می شود، بذل توجه فرمائید:
  1. موجب امتنان خواهد بود فهرست شرکت هایی که ارز معادل 000/42 ریال دریافت کرده اند و کالاهای ایشان با قیمت گذاری براساس مقررات مشمول ستاد حمایت از مصرف کنندگان و مرکز قیمت گذاری اداره کل تجهیزات پزشکی در بازار عرضه شوند، را اعلام فرمائید.
  2. براساس مزایده رسمی؛ توزیع کارپول بیحسی دندانپزشکی به یکی از شرکت هایی تحت پوشش اتحادیه واگذار گردیده است، مستدعی است در مورد عملکرد این شرکت در امر توزیع و رعایت 9% سود به قیمت افزایش یافته مصرف کننده، امر نظارتی خود را اعلام فرمائید. ضمن آنکه کارپول خارجی نیز از طریق شرکت تجاری دیگری نیز وارد شده که در شرایط فعلی اشراف بر نحوه توزیع آن نیز می تواند در تقلیل مشکلات همکاران دندانپزشک، تأثیرگذار باشد.
  3. در شرایط فعلی آیا مشکلات مواد اولیه تولید داخلی موجب وقفه در توزیع کارپول در بازار شده است یا بحران فعلی ایجاد شده در انحصار توزیع کارپول و افزایش قیمت آن ناشی از عملکرد یک شرکت است؟ یا اینکه این اقدامات برنامه ریزی شده است توسط جریانات خاص برای تأمین منافع شرکت های رقیب دیگر.
  4. چنانچه عوامل بحران زا خارج از حوزه اختیار همچنان ادامه پیدا کند قطعاً مشکلات جدی تری عارض خواهد شد و لازم است اصرار و تأکید در تأمین ارز دولتی برای تولیدکنندگان و واردکنندگان اعمال شود و در این مورد چاره اندیشی گردد تا سلامت مردم به خطر نیفتد.
  5. مستدعی است با ایجاد یک طرح ویژه در فروش کالاهای با ارز دولتی با نظارت کمیته مشترک اتحادیه و انجمن اقدامات لازم را مبذول فرمائید.
 
برای جنابعالی آرزوی توفیق و سربلندی داریم وامیدواریم در تنویر افکار و ارائه اخبار و مستندات موثق همکاری همیشگی خود را مبذول فرمائید.
 

 
 
رونوشت :
  • جناب آقای دکتر غلامرضا اصغری، معاون محترم وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو
  • جناب آقای دکتر رضا مسائلی، ریاست محترم اداره کل تجهیزات پزشکی

   1397/4/13 12:56


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* مطلب پیشنهادی :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
اطلاع رسانی دندانپزشکی


خبرنامه الکترونیک
درج لینک ما