شنبه 03 فروردین 1398

روش‌های جدید تشخیصی و درمانی آلزایمر بررسی شد

دبیر علمی همایش مشترک دمانس، پارکینسون و اختلالات حرکتی گفت: امروز روش‌های جدید تشخیصی و درمانی آلزایمر بررسی شد و فردا نیز به ارائه مداخلات تشخیصی و درمانی پارکینسون و اختلالات حرکتی خواهیم پرداخت.

فاطمه خمسه درباره همایش امروز پنج‌شنبه 10 مهر سال جاری که در بیمارستان امام خمینی (ره)‌ در حال برگزاری است، اظهار داشت: امروز دمانس مورد بحث قرار گرفت و فردا نیز بیماری پارکینسون و اختلالات حرکتی را به بحث می‌گذاریم.

وی افزود: امروز تازه‌های آلزایمر و اختلالات خفیف شناختی بررسی شد؛ اختلالات خفیف شناختی در کسانی وجود دارد که خود یا خانواده‌شان می‌گویند حافظه فرد کم شده است.

این نورولوژیست ادامه داد: امروز همچنین روش‌های تازه تشخیص آلزایمر در مرحله‌ای که بیمار علائم شناختی و اختلال حافظه ندارد و بررسی تشخیصی دمان از طریق رادیولوژی و ملاحظات قبل و بعد از عمل‌‌های جراحی در مبتلایان به دمانس بررسی شد.

دبیر علمی همایش مشترک دمانس، پارکینسون و اختلالات حرکتی گفت:‌ در این همایش به ملاحظات درمانی مبتلایان به دمانس که بیماری داخلی مانند قلبی، کلیویی و گوارشی دارند نیز پرداخته شد.

وی ادامه داد: تغییرات رفتاری مانند توهم و بی‌قراری در بیماران مبتلا به دمانس دیگر موضوعی است که امروز به بررسی آن خواهیم پرداخت.

خمسه خاطر نشان کرد: فردا نیز به مبحث پارکینسون و اختلالات حرکتی و مداخلات تشخیصی و درمانی تازه در این راستا خواهیم پرداخت.

منبع: ایرنا

گردآورنده: نیایش لوافیان

   1393/7/16 10:47


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* مطلب پیشنهادی :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
1/10 (تعداد آرا 1 نفر )
اطلاع رسانی دندانپزشکی


خبرنامه الکترونیک
درج لینک ما