شنبه 03 فروردین 1398

دومیـن جلسـه کمیتـه راهبـردی (صنـفی)


دومیـن جلسـه کمیتـه راهبـردی (صنـفی) انجـمن دندانپزشـکان عمـومی ایران

در تاریخ هشتـم تیـرماه 1397 برگـزار شد 

 
دکتر باقر شهنی زاده دکتر همایون سیگاری دکتر مجیدکیارشی
دکتر محمد خورسند
دکتر میرجبار ارجمند
 
دکتر علی سیدین دکترصابر سید گوگانی دکتر شروین صلصالی دکتر حسین نادری دکتر علی کاظمی  
   
  دکتر عماد رفعتیان دکتر سارا رمضانیان نیک دکتر شکوفه شیراندشت    
 
 دومین جلسه کمیته راهبردی (صنفی) انجمن دندانپزشکان عمومی ایران که با حضور دکتر باقر شهنی زاده، دکتر عبدالحمید ظفرمند (میهمان کمیته و دبیرعلمی اولین همایش سراسری سلامت دهان انجمن دندانپزشکان عمومی ایران)، دکتر محمد خورسند، دکتر میرجبار ارجمند، دکتر علی سیدین، دکتر صابر سیدگوگانی، دکتر حسین نادری، دکتر عماد رفعتیان، دکتر علی کاظمی، دکتر شروین صلصالی، دکتر همایون سیگاری، دکتر مجید کیارشی، دکتر شکوفه شیراندشت، دکتر سارا رمضانیان نیک تشکیل گردید.
روی محور موضوعات مشخص که طی صورت جلسه ای به شرح ذیل اعلام شد، بحث و گفتگو فعال و سازنده برگزار شد. اعضاء محترم کمیته صنفی  توجه به خواسته های گروه های مختلف اجتماعی از سوی دولت از جمله دندانپزشکان را مطرح کردند که بازار در گردش اقتصادی نقش خود را دارد و قوانین و مقررات در شرایط فعلی بعلت بحران اقتصادی تحت تأثیر قرار می گیرد.
دستورجلسه:
در ابتدای جلسه آقای دکتر عبدالحمید ظفرمند(دبیرعلمی اولین همایش سراسری سلامت دهان انجمن دندانپزشکان عمومی ایران) در مورد نقش سلامت دهان در روند زندگی سالم صحبت کردند و به نگاه بیمه در نظام سلامت و سلامت دهان و محتوای علمی اولین همایش سراسری سلامت دهان انجمن نیز بطور مفصل مطرح کردند. همه همکاران را نیز به حضور در این همایش بسیار ارزشمند دعوت کردند.
در دستورجلسه کمیته راهبردی (صنفی) بررسی موضوع مالیاتی دندانپزشکان شامل موارد ذیل را مورد بحث قرار دادند:
1-  مالیات دندانپزشکان در مناطق زلزله زده 2- مالیات مطب های دندانپزشکان در مناطق محروم 3- مالیات در سال های اول گشایش مطب ها 4- موضوع مالیات و افزایش نرخ تورم و کاهش درآمد دندانپزشکان و بالا رفتن سرسام آور قیمت مواد و تجهیزات دندانپزشکی
در این جلسه مقرر شد که از مسئولین مالیاتی دعوت شود که در این مورد قوانین و مقررات را بررسی و سپس اقدامات لازم انجام شود. لازم است یادآوری شود که در خصوص پرداخت مالیات همانگونه که دارایی می تواند مالیات مؤدیان را بر اساس مقررات خود افزایش دهد مؤدی می تواند با ارائه مدارک نیز در تقلیل مالیات خود اقدام کند.
در کمیته راهبردی در مورد افزایش سرسام آور قیمت کالاهای دندانپزشکی و موضوع حساس کارپول و رشد نابهنگام قیمت آن و توزیع آن بحث شد و در این جلسه تصمیم گیری شد و مقرر گردید از سوی انجمن مکاتباتی با سازمان غذا و دارو (سازمان ناظر بر واردات و توزیع کارپول بیحسی)، اداره کل تجهیزات پزشکی (ناظر بر فعالیت کلیه شرکت های تجاری از جمله دندانپزشکی و تخصیص ارز)، اتحادیه صنف تهیه و توزیع کنندگان مواد و تجهیزات دندانپزشکی(ناظر بر فعالیت صنفی کلیه شرکت های دندانپزشکی) انجام شود.
در این جلسه مشکلات مربوط به نوع و امکان  نظارت بر فعالیت های تجاری شرکت های دندانپزشکی و وظایف دستگاه های دولتی و چگونگی تعامل با آنها بحث های فعالی صورت گرفت که مقرر شد پیگیری آن انجام شود.

 


enlightenedenlightenedenlightenedenlightenedenlightenedenlightenedenlightenedenlightenedenlightenedenlightenedenlightenedenlightenedenlightenedenlightenedenlightenedenlightenedenlightenedenlightened

اولین همایش سراسری سلامت دهان انجمن دندانپزشکان عمومی ایران


27-29 تیر ماه 1397   تهران هتـل المپیـک
 
"سـلامت دهـان، رویکـردی نـوین"

www. 1sthealth.igda.ir

 

   1397/4/8 12:56


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* مطلب پیشنهادی :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
اطلاع رسانی دندانپزشکی


خبرنامه الکترونیک
درج لینک ما