شنبه 03 فروردین 1398

جلسه کمیته مشترک انجمن دندانپزشکان عمومی ایران و اتحادیه صنف تهیه و توزیع کنندگان تجهیزات و مواد مصرفی دندانپزشکی


جلسه کمیته مشترک انجمن دندانپزشکان عمومی ایران

و اتحادیه صنف تهیه و توزیع کنندگان تجهیزات و مواد مصرفی دندانپزشکی

در تاریخ 14 تیر ماه 1397 برگزار شد

 
 در طی ملاقات هیأت مدیره انجمن دندانپزشکان عمومی ایران و اتحادیه صنف تهیه و توزیع کنندگان تجهیزات و مواد مصرفی دندانپزشکی در تاریخ 26 اردیبهشت ماه 1397 مقرر شد که یک کمیته مشترک بین انجمن و اتحادیه در مورد مسائل مشترک بین دندانپزشکان و شرکت های تجاری دندانپزشکی، تشکیل شود و مباحث مهم صنفی را بازگشایی، بررسی و ارائه طریق کند.
روز 14 تیرماه 1397 اولین جلسه این کمیته مشترک تشکیل شد. در این جلسه دکتر باقر شهنی زاده (رئیس انجمن) دکتر علیرضا عباسی و آقای اشکان طرخورانی (نمایندگان اتحادیه)، دکتر ناصر آخوندان، دکتر جمشید زمان، دکتر اسماعیل ضابطی و دکتر حسن مجیدی حضور داشتند.
ابتدا در مورد حوزه واردات و نحوه ثبت سفارش و سازمان های مؤثر در روند واردات و نقش ادارات دولتی مثل اداره کل تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی و مشکلات فرارو بحث مفصلی صورت گرفت. در ادامه در مورد روند تولید کالاهای استاندارد و مشکلات روند فرایند تولید بحث شد و قرار شد در این زمینه مطالعات میدانی منطبق با مقررات صورت گرفته و در جلسات آتی مطرح شود.
در مورد تخصیص ارز 42.000 ریالی و نحوه توزیع عادلانه کالاهای با این ارز تبادل نظر شد و اینکه چه نوع و چه حجم کالایی را این ارز پوشش می دهد. کنترل بازار در افزایش بی رویه قیمت ها، مقابله با فشار رانت ها در تخصیص اعتبارها نیز قرار شد اقداماتی صورت پذیرد. واردات آزاد کالا و محدودیت های موجود باید منطبق بر ضرورت ها و نیازهای کشور باشد. اینکه بدهی ارزی شرکت های واردکننده در مقابل واردات چگونه باید حل شود نیز مطرح گردید و اینکه سازمان های دولتی تفکر سلیقه ای در واردات را اعمال نکنند اطلاع رسانی شود. چگونه جلوی قاچاق کالا را باید گرفت؟ نقش تعرفه های گمرکی و ارزش گذاری کالاها در قیمت گذاری آنها چگونه است؟ و دهها موضوع دیگر بحث و بررسی شد.
در مورد نیازهای دندانپزشکان در سراسر کشور تأکید بر ورود کالاهای استاندارد، قیمت گذاری عادلانه از سوی مراکز توزیع کالا، اطلاع رسانی شرکت های استفاده کننده از کالاهای با ارز جدید، راهکارهای توزیع عادلانه کالا، جلوگیری از گرانفروشی در تأمین منافع توأم دندانپزشکان و شرکت های تجاری نیز مورد بررسی های لازم صورت گرفت و راهکارهای مشترک مورد بحث قرار گرفت.
در نهایت مقرر شد بیانیه مشترکی با سرفصل های مشخص نیز آماده شود که بزودی انتشار خواهد یافت.

 
   1397/4/15 17:46


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* مطلب پیشنهادی :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
اطلاع رسانی دندانپزشکی


خبرنامه الکترونیک
درج لینک ما