پنجشنبه 05 اردیبهشت 1398

جلسه چهارده


چهاردهمیـن  جلسـه کمیتـه راهبـردی (صنـفی) انجـمن دندانپزشـکان عمـومی ایران

در تـاریـخ بیستم مهـر ماه 1397 برگـزار شـد


 چهاردهمین جلسه کمیته راهبردی انجمن دندانپزشکان عمومی ایران با حضور همکاران: دکتر باقر شهنی زاده، دکتر مارال قربان زاده، دکتر حسین نادری، دکتر عماد رفعتیان، دکتر تکتم جلایر، دکتر علی سیدین، دکتر صابر سیدگوگانی، دکتر علی کاظمی، دکتر سارا رمضانیان نیک، دکتر محمد خورسند و دکتر هاله ذکایی تشکیل و موارد ذیل مطرح گردید:
 
  • در این جلسه مباحث گوناگونی مطرح شد از جمله در مورد طیف عظیمی از همکاران که کار دندانپزشکی زیبائی می کنند و قرار شد برای حمایت از دانش علمی ایشان در یک جلسه ای برای رسیدن به یک پروتکل کلی همکاری دعوت شوند البته با هدف ارائه ارزش های کیفی کار.
  • بسیاری از همکارانی که علاقمند به ادبیات، شعر، داستان، نقاشی، موسیقی و سایر رشته های هنری هستند مدام در گروه های مختلف به انتشار دیدگاه های خودشان یا کارهایشان می پردازند که برای ارزش گذاری آن و این که در سایر گروه ها مثل مهمان ناخوانده دیده نشوند و برای عروج و خروج این ظرفیت انسانی و معرفتی چاره ای اندیشیده شد و تصمیم به راه اندازی" یک سوپرگروه هنری دندانپزشکان " پس از فراهم شدن شرایط خواهد کرد تا به این شکل فضای حضور همکاران هنرمند دندانپزشک را فراهم سازیم.
  • جلسه مشترک با اتحادیه صنف تجهیزات، مواد و وسایل دندانپزشکی و مدیران شرکت ها برای بررسی مشکلات اقتصادی صنفی ترتیب داده شود.
  • توضیح سلامت دهان برای بیماران از طریق یک فیلم، نوشته، انیمیشن نیز بحث شد که به کمیته سلامت دهان ارجاع شد.
  • استانداردسازی مطب ها پیگیری شود و جدول آن با در نظر گرفتن تمام شرایط انتشار یابد.
  • موافقت و مخالفت در ارتباط با اِلمان های استانداردسازی مطب ها را پیشاپیش بررسی کنیم.
  • آموزش اورژانس مطب برای کادر در انجمن راه اندازی شود.
  • لزوم آموزش بالینی معاینه سیستمیک بیمار و لزوم آموزش علایم حیاتی (نبض، فشار خون، درجه حرارت) مورد تأیید قرار گرفت.
  • در حوزه آموزش بالینی برنامه ریزی برای تجویز و تفسیر تست های لابراتواری توسط انجمن بیماری های دهان و آموزش به همکاران دندانپزشک راه اندازی شود.
  • تقسیم بندی استانداردسازی زیر مجموعه های های دیگری هم دارد که باید در نظر گرفته شود مثل: کنترل عفونت، اصول معاینه و تشخیص بیمار، وجود یا عدم وجود گرافی، پرونده الکترونیک، بخش حسابداری و اداری، وضعیت کارکنان مطب و... بنابراین چک لیست موجود را باید مطالعه کرد یا به بیان بهتر به استانداردهای سطح بالاتری ارتقاء دهیم چراکه هدف در واقع بهبود کیفی و کمی خدمات رسانی به بیماران است. 
   1397/8/7 12:50


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* مطلب پیشنهادی :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )