پنجشنبه 02 فروردین 1397

انتخابات انجمن دندانپزشکان عمومی ایران در 21 دی ماه 1396 در مرکز همایش های برج میلاد برگزار شد

انتخابات انجمن دندانپزشکان عمومی ایران در 21 دی ماه 1396 در مرکز همایش های برج میلاد برگزار شد
 

انتخابات انجمن دندانپزشکان عمومی ایران براساس مستندات اساسنامه با اطلاع رسانی، مجمع عمومی عادی نوبت اول در تاریخ 96/09/20 و نوبت دوم در تاریخ 96/10/21 در مرکز همایش های برج میلاد برگزار گردید. علیرغم نامه کمیسیون انجمن های علمی گروه پزشکی وزارت بهداشت به تاریخ 96/10/19 تسلیم شده در تاریخ 96/10/20 ، دال بر عدم حضور نماینده کمیسیون در مجمع عمومی عادی انتخابات هیات مدیره و بازرس انجمن برای تحمیل عدم رسمیت مجمع عمومی، این انتخابات برگزار شد. زیرا وقتی براساس ادله کامل حقوقی و درخواست کتبی انجمن از دبیر کمیسیون برای حضور نماینده در مجمع عمومی، آن نماینده به دستور هر فردی یا مرجعی در مجمع حاضر نشود، او از حق خودش گذشته است و نمی تواند انجمن را وادار به تمکین کند، چون طبق اصل 40 قانون اساسی "هیچ‌کس نمی‌تواند اعمال حق خویش را وسیله اضرار به غیر یا تجاوز به منافع عمومی قرار دهد." انتظار کمیسیون انجمن های علمی گروه پزشکی از انجمن در این مورد حقوقی نبوده است. ضمن آنکه براساس دلایل ارائه شده متکی بر شکایات واصله به کمیسیون نمی توان با استناد به اعتراضات عده ای خاص انتخابات را به تعویق انداخت، انتخابات می بایست برگزار و پس از آن به شکایت ها رسیدگی می شد، اگر حق غیرقابل محققی ضایع شده باشد، باانتخابات میتوان برخورد کرد. اما اگر بعداً معلوم شود اعتراضات قانونی نبوده و اگر برگزاری انتخابات قطعی بوده است، چه کسی حق انتخابات برگزار نشده را می توانست اعاده کند؟ بهرحال بهترین کاری که هم بنفع وزارت بهداشت و هم کمیسیون انجمن های علمی گروه پزشکی و هم منافع مدنی و حقوقی اعضاء انجمن بوده است، طبق اساسنامه، برگزاری انتخابات الزامی بود که ما این مهم را انجام دادیم. ما ایمان داریم وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به این مهم اشراف دارند که انتخابات به نفع وزارتخانه، منافع ملی و اعضاء انجمن دندانپزشکان عمومی ایران بوده است و دستور صدور پروانه علمی را صادر خواهند کرد.
انجمن دندانپزشکان عمومی ایران دارای وجه حقوقی صنفی علاوه بر علمی هم می باشد، که زیر نظر کمیسیون ماده 10 احزاب و جمعیت ها اداره سوم سیاسی وزارت کشور می باشد. بهرحال انتخابات با وجه صنفی؛ با حضور نمایندگان محترم وزارت کشور که در محل حضور داشته اند برگزار شد و حضورشان موجب امتنان و دلگرمی بوده است. انتخابات با نظم و با ثبت مشخصات تک تک اعضاء و صدور شناسه الکترونیک در سالن اصلی مرکز همایش های برج میلاد برگزار شد. ضمن آنکه از نظر ما انتخابات وجه علمی هم داشته است.
کاندیداهای هیات مدیره و بازرس خودشان را معرفی کردند و هیات رئیسه مجمع تشکیل، صندوق آراء فراهم  و رأی گیری شد. در نهایت منتخبین هیات مدیره و بازرس براساس اکثریت آراء، بشرح ذیل انتخابات شدند:
دکتر باقر شهنی زاده، دکتر لیلا صدقی، دکتر مارال قربان زاده، دکتر محمدحسین ارگانی، دکتر همایون سیگاری، دکتر ابراهیم جوادی نژاد، دکتر حمید فزونی، دکتر علیرضا فروزنده، دکتر صدیقه امجدی، دکتر آرش رحیمی و دکتر سید حسین مقدادی اعضای اصلی هیات مدیره؛ علی البدل هیات مدیره: دکتر شکوفه شیراندشت، دکتر شروین صلصالی به ترتیب با کسب اکثریت آراء انتخابات و بازرس نیز به ترتیب آراء : بازرس اصلی؛ دکتر سید علی پاکزاد مقدم، دکتر علی وارسته و بازرس علی البدل؛ دکتر حسین طاهری زاده 
از حضور یکایک همکاران دندانپزشک که مسئولانه و مقتدرانه در انتخابات حاضر شدند، بسیار سپاسگزاریم و امیدواریم با هیات مدیره جدید که بخصوص از استان های مختلف کشور تشکیل شده اند انجمن فراگیرتری داشته باشیم.
در این هیات مدیره از: خوزستان (اهواز)، گیلان (رشت)، اردبیل، گنبدکاووس، اراک، اصفهان عضو هستند که این باعث شده که انجمن دندانپزشکان عمومی ایران یک هویت فراگیر میهنی کسب کند از استان های مختلف همکاران حضور داشته اند. انجمن دندانپزشکان عمومی ایران کلیه اقدامات خود را با تکیه بر قانون و اساسنامه انجام داده است و می دهد. امیدواریم هیات مدیره جدید با سرفصل های جدیدی که برای ایشان رقم خورده است در حوزه سلامت عمومی، بهداشت، دهان و دندان، آموزش های علمی، اصلاح کوریکولوم آموزشی، نظارت بر کیفیت کالا و صدها معضل و مشکل دیگر نظارت داشته باشند.

 
انجمن دندانپزشکان عمومی ایران
  

 
   1396/12/21 16:40


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* مطلب پیشنهادی :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )